Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kvantummechanikát hogy...

A kvantummechanikát hogy lehet megtanulni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nagyon durva levezetések vannak szerintem pl. amikor polárkoordinátákban írjuk fel a Schrödinger-egyenletet. Ezeket hogy lehet fejből megtanulni?????? (mert vizsgán nálunk fejből kérik a levezetéseket)
2011. jan. 31. 20:07
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt valaki azt írná, hogy "csak" a főbb lépéseket kell megtanulni, az nézzen már bele egy ilyen könyvbe, mert szívesen megnézném, hogy a főbb lépések alapján ő hogyan vezetné le (főleg hogy még a könyvben sincs minden levezetve :D)
2011. jan. 31. 20:10
 2/2 anonim ***** válasza:
Nehezen. A kvantummechanika nem azért van kitalálva, hogy könnyű legyen. Tényleg. Nézd csak meg, hol a helye a fizika történetében, és kik alkották meg. Még Einstein sem igazán értette. De azért meg lehet. A polárkoordináta viszont csak matek, nem ez a nehéz benne. (Mielőtt prüszkölnél, hogy ki mit ne mondjon, nekem van belőle szigorlatom.)
2011. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!