Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam ha (. )?

Melyiket válasszam ha (. )?

Figyelt kérdés

Először is bocsi, de nem tudom, hogy hova kéne tenni ezt a kérdést, és itt még nézik is épp elméjű emberek.


Te mit választanál, ha életed első világbajnoksága és érettségi között kellene döntened? (amúgy ez még nem biztos, de nagy esélyem van kijutni, a sportágat hagyjuk)

Utolsó évem ifi korcsoportban, és egybe csúszik a két alkalom. Érettségizni máskor is lesz alkalmam, világbajnokságon szerepelni nem biztos.


2011. jan. 30. 18:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, hogy elméletivé teszem a kérdésedet, mert az is!


A középiskolák között komoly verseny van a középiskolai rangsor miatt, és egy olyan tanuló, aki valamilyen sportversenyen kvalifikációt ér el, kemény pontokat jelent. Nem véletlen, hogy minden olimpikon, vagy akár "csak" EB résztvevő egyéni tanrendes, magántanuló, vagy kiemelt. És úgy vigyáznak rá, mint a hímes tojásra...

Az érettségin meg a szóbeli nagyon sokat nyom a latba, és egy dicsőséget hozó diákkal nem szemétkednek.)


Nekem nem egy évfolyamtársam volt hasonló cipőben, és most, hogy tanítok, napi szinten tapasztalom ezt. (Nem bánnám, ha nem csak pár kiemelkedő sportolónk lenne ma is, mert akkor nagyobb lenne a "reklámja" a sulinknak.)


Mindazonáltal én is kíváncsi volnék arra a sportágra, mert ez például a póker vagy a gombfoci vb - re persze nem igaz. :)

2011. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
ökölvívás a sport, tehát nem az iskola miatt vagyok azon a szinten ahol...
2011. febr. 5. 19:44
 13/14 anonim ***** válasza:

Az jó!


Az én "fiam" (az osztályom egyik tagja) kempo-ban volt vb ezüstérmes, és ez x pontot jelentett nekünk. Ez független attól, hogy az iskoláé - e a szakkör/sportkör, vagy nem.


Szóval szerintem egyeztess az osztályfőnököddel és az intézményvezetővel, mert azért a kollégákban is vagyon némi hiúság. Esetleg a szüleid is bemehetnek, hogy hiteles legyen a dolog. Hacsak nem rettentően ostoba a középsulid, akkor 90%, hogy sima ügyed és jó érettségid lesz, ha nem élsz vissza a lehetőséggel.


Ja, az előző válaszoló voltam.

(Mit titkolóztál, az ökölvívás egy markáns, elismert és igazán nemzeti sport. Ha le mered írni a neved, még szurkolóid is akadnak. Én tuti neked drukkolok!)

2011. febr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
jó, de még nem vagyok annyira a kapuban azért.
2011. febr. 5. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!