Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam ha (. )?

Melyiket válasszam ha (. )?

Figyelt kérdés

Először is bocsi, de nem tudom, hogy hova kéne tenni ezt a kérdést, és itt még nézik is épp elméjű emberek.


Te mit választanál, ha életed első világbajnoksága és érettségi között kellene döntened? (amúgy ez még nem biztos, de nagy esélyem van kijutni, a sportágat hagyjuk)

Utolsó évem ifi korcsoportban, és egybe csúszik a két alkalom. Érettségizni máskor is lesz alkalmam, világbajnokságon szerepelni nem biztos.


2011. jan. 30. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, mennyire űzöd komolyan a sportot. Ha élsportolóként képzeled el az életed, aki később is mindent félretesz a versenyei érdekében, akkor menj ki. Ha viszont "normális" életet szeretnél, rendes karriert, akkor maradj, érettségizz le, és tanulj tovább szeptembertől, ne vesztegess el egy évet.


Nem lehet valami különleges kérvényt benyújtani az ügyben? Mert ha valakivel neadjisten valami történik az érettségi napján, az is el tudja intézni, hogy pár nappal később megírja/lefeleljen, és ne kelljen fél évet várnia. Nagyon nézz utána.

2011. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha annyira jó vagy a sportodban, akkor halaszd el az érettségit, én ezt tenném.
2011. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jelentkeznék mindenből előrehozott érettségire jövőre, és elmennék a vbra. Csak egy évet csúszol így, van, aki ezt alapból kihagyja továbbtanulás előtt. Nyáron még így is lesz lehetőséged időben pótolni az érettségi papírjaid, és hamarabb túlleszel rajta.
2011. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
jujj kerlek mond meg milyen sportag:D
2011. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Meg is válaszoltad magadnak a kérdést: "Érettségizni máskor is lesz alkalmam, világbajnokságon szerepelni nem biztos."
2011. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

írsz kérvényt, és a következő lehetséges alkalommal leérettségizel.

nem olyan nagy etwas.

szeretnél fősulira vagy egyetemre menni?

2011. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

igen, szeretnék egyetemen tovább tanulni

és bocsi de tényleg nem szeretném megmondani, hogy milyen sport amíg nem biztos nem a dolog.

2011. jan. 30. 18:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Szüleiddel beszéltél már erről? Ők mit szóltak hozzá? Mivel elsősorban velük kéne megbeszélned, mert ha ne adj isten nem jönne össze ez a vb, érettségi nélkül meg munkát nem találnál, a szüleidnek kell eltartaniuk még 1 évig míg te otthon ülsz.
2011. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
addig semmit nem mondok nekik amíg biztos nem lesz, érettségire pedig bejelentkezem.
2011. jan. 30. 19:10
 10/14 anonim ***** válasza:

én már egyetemista vagyok, de mindenképpen elmennék a vb-re ha alkalmam lenne rá (reményem). az az egy év, ami így kimaradna, nem sok, nem lesz abból semmi hátrányod mondjuk a felvételinél, ha egy évvel később érettségizel.

ha meg mégse jönne össze a kijutás a vb-re, akkor sem feltétlenül veszik el az az egy év, megcsinálhatsz közben mondjuk egy nyelvvizsgát, ami mindenképpen jól jön majd, és tapasztalatból mondom, egyetem mellett nem biztos hogy lesz időd rá, vagy dolgozhatsz is, ha a szüleidnek gond az, hogy "még egy évig" eltartsanak.

szóval én mindenképpen a vb-t választanám.


22 N

2011. jan. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!