Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni egy emelt angol érettségire?

Figyelt kérdés
Én kb. középhaladó szinten vagyok.
2011. jan. 28. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Felkészülni véleményem szerint nem igazán lehet... angolul tudni kell. Rengeteg nyelvtan kell, meg nagy szókincs.

Középhaladó, ez alatt nem tudom mit értesz. Az emelt érettségi B2, azaz a középfokú nyelvvizsgának megfelelő nehézségű.

2011. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

B1 szintű nyelvvizsgám van, annál valamivel jobban megy. A nyelvtannal nincs bajom, inkább a szókincs az amit fejlesztenem kellene.

Három hónap alatt nem hiszem, hogy menni fog, ha most szeretnék felvételizni. Jövőre meg már két emelt szintű érettségi kell.30 éves fejjel én már nem akarok ilyenbe belevágni. Azt hiszem leteszek róla, hacsak nem lesz megoldva, hogy ne kelljen egy diplomával újra érettségizni annak, aki még 1 szakot akarna felvenni.

2011. jan. 29. 12:50
 3/9 anonim ***** válasza:

"Jövőre meg már két emelt szintű érettségi kell."

Biztos, hogy nem, ilyen jellegű változtatást nem terveznek.


"hacsak nem lesz megoldva, hogy ne kelljen egy diplomával újra érettségizni annak, aki még 1 szakot akarna felvenni."

De valahogy akkor is felvételizni kéne az adott intézménybe, tehát ezzel nem lennél előrébb.

2011. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A felvételi az más, mert akkor az adott egyetem/főiskola döntené el, hogy alkalmas vagyok, vagy nem. Az ellen nem lenne kifogásom. De újra érettségizni 18 éves fruskákkal és fiúkkal, 30 akárhány évesen, az több mint ciki!
2011. jan. 29. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az őszi emelt angol érettségin nem egy 25 feletti szakállas úriember ült velem egy teremben...
2011. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
OK, de mi van akkor, ha én mondjuk már tanítok, és melette akarnék még tanulni. Azért ciki lenne tanárként érettségizni menni. Nem tudom miért nem fogadják el helyette a nyelvvizsgát, holott ugyanaz a szint. Nevetséges!
2011. febr. 4. 11:15
 7/9 A kérdező kommentje:
helyesen: mellette:)
2011. febr. 4. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert a nyelvvizsga kb. hatezer-féle lehet, és valóban, elvben ugyanaz a szint, de a gyakorlatban vannak különbségek. Épp ezért érdekes lenne a nyelvvizsgán megszerzett pontot érettségi pontként elszámolni. Nem lenne ez túl igazságos azokkal szemben, akik megírták az egységes érettségit.
2011. febr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha pl. nekem lenne egy angol felsőfokúm, akkor elfogadnák azt, és nem kellene érettségiznem újból. A nyelvvizsga vagy sikerül vagy nem, de ha az érettségit eltolom esetleg, akkor ugrott az egész.
2011. febr. 5. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!