Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról hogy...

Mi a véleményed arról hogy majd szociális munka is kell az érettségihez? Te mit szeretnél csinálni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 15:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(*önkéntes)
2011. jan. 28. 15:35
 2/11 anonim válasza:
erről még nem hallottam, de jó ötletnek tartom:)
2011. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Még nem olyan régen találták ki kezdeti stációban van, nemtudom lesz-e csak a sulinkban azt mondták hogy 4 intézménnyel már szerződést is kötöttek, de lehet hogy az csak a cél lesz, és még nem kötötték meg, de itt ezt írták: [link]

Két nappal később mondjuk meg ezt:

[link]

2011. jan. 28. 15:46
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Jó ötletnek tartom,de inkább kötelezővé kellene tenni,és a legjobb az lenne, ha árokásás,sepregetés,meg ilyenek lennének azok a munkák!
2011. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet, de igazából a szociális munka is jó lenne csak az nem a munkára hanem az emberekkel való bánásra, embereknek segítésre tanít meg, ami szerintem szintén fontos.
2011. jan. 28. 16:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a munka ami kötelező jellegű az nem önkéntesség, hanem kényszermunka. Engem amúgy nem érdekel mert már van "érecségim".
2011. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nincs jó véleményem arról, hogy kényszermunkát kell végeznie annak, aki érettségizni fog. Bár én tavaly leérettségiztem jó eredménnyel, mégsem érzem helyén valónak azt, hogy bárkit is munkára kényszerítsenek. Az a kevés diák, aki azért tanul, mert komoly terve, álma van, amit meg szeretne becsületes úton valósítani és ezért tanul (nem hazudik, lop, csal és tör mások életére, csak hogy előbbre jusson), azt nem ilyen feladatokkal kellene hátráltatni. Mivel én becsületesen készültem az érettségire egy kisváros szakközépiskolájában - és lehet nevetséges hangzik -, de igenis sok idő ment el hetente az érettségire való készülésben, és most is helyt álltam négyes, ötössel az egyetemen. Idővel mindenki azt a munkát tapasztalja meg, amit szeret, ne pedig rákényszerítsék akármire, mivel egy átlagos 18 éves így is irtózik a munka és a tanulás szavak hallatától is, nemhogy szívesen végezné és kedvvel.

Ha tényleg olyan munkát találnának, ami például kapcsolódik az adott iskola képzési szerkezetéhez, és valamelyest előbbre is tudná vinni az ember szakmai életét, de hogy ez csak arra szolgáljon, hogy lealázzák a fiatalokat utcasepréssel, takarítással, betegápolással, irattologatással, szerintem nincs szükség!

Tudniillik azokat kellene "szívatni", akik annyit sem hajlandóak tanulni, hogy érettségijük legyen... Valamint fontos megjegyezni, hogy az egyetemisták nagy részének van szakmai gyakorlata, így valószínűleg megszereti azt, amiért jelentkezett (kinek egy félévbe zsúfolva, diplomamunka előtt, kinek pedig nyaranta)

Az államnak nem azokat kellene tovább "szívatni", akiken a jövő múlik, inkább ösztönözni kellene őket a tanulásra, támogatni az államilag támogatott helyeket, a költségtérítéses (hülyéket) hallgatókat kizárni néhány szakról, mert belőlük nem lesz igazi szakember. (Nem véletlen költségtérítéses, mivel nem tudja teljesíteni az évfolyamátlagot, vagy a kijelölt normát). Illetve ha ennyi fiatalnak tudnának adni rengeteg munkát "ingyen", tehát az állam nem fizetne, akkor ennyi erővel a munkanélküliség felszámolására ezeket a munkát elvégezhetné más is, nem érettségiző, nem?

2011. jan. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sokan kihúznák magukat a dolog alól. Amúgy egész jó ötlet.
2011. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem dolgoztassuk az általános iskolásokat,az óvodásokat,sőt a nyugdíjasokat és mozgássérülteket is "önkéntes" alapon,ami persze egyet jelent a kényszermunkával!Újabb jó ötlet a kormánytól,aminek szintén semmi értelme,mint a kötelező közmunkának a munkanélküliek számára.
2011. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Ne haragudjatok, de már nem tudom, hogy sírjak, vagy röhögjek.

Hoffmann Rózsa olyan égbekiáltó baromságokat tud kitalálni, hogy az már fáj. Az ember azt hiszi, hogy a korábbiaknál nagyobb hülyeséget egyszerűen már nem tud mondani... De tud! Olyan ez a nő, mintha önmaga paródiájává vált volna, és magát próbálná túlszárnyalni. Hát sikerül is neki...


Heti 2 óra munka az érettségihez??? És ezt "önkéntes"-nek nevezi? Mégis hol él ez a nő? Végezzen ő legalább heti 2 óra munkát az idióta f*szságok kitalálása helyett, akkor talán egy fokkal közelebb kerül ahhoz, hogy megérdemelje a fizetését.


Szánalmas.

2011. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!