Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? HELP!

Most mit csináljak? HELP!

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, és ez a félév nem igazán jött össze. Gimiben 4-5-ös tanuló voltam, most pedig bukok 5 tárgyból. Nyolc vizsgám volt összesen, ebből ötből meghúztak, és ez nagyon rosszul érint. Nem tudom megszokni az egyetemet, barátaim vannak, meg minden, de ez a tanulás.... Elég nehéz szakra járok, és szerintem rosszul osztottam be a félévet is, meg a vizsgaidőszakot is, gyakorlatilag az utolsó héten volt az összes vizsgám. És az egyik tárgy ami nem sikerült, elég sok minden épül rá, és csúszok így egy évet. Négy év alatt fogom elvégezni a 3 éves alapképzést, és ez is kiborít, és kudarcként élem meg hogy kapásból a legelején így nem jönnek össze a tárgyak. Pedig tanultam az összes vizsgára. Most azon gondolkozok hogy itt hagyom az egész egyetemet, és keresek valami okj-s képzést. Néha olyan érzésem van, hogy nekem nem lett volna szabad egyetemre jönni. Vagy szerintetek ne adjam fel, szedjem össze magam, és csináljam meg 4 év alatt? Nem tudom mi lenne a helyes, de ez így nagyon rossz, sírógörcsöt fogok kapni, kiborít ez az egész :'(((((

Köszönöm a válaszokat.

18/L


2011. jan. 27. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát gondold végig, hogy miért nem sikerültek a vizsgák.

Ha azért, mert rosszul osztottad be az időd, vagy lustálkodtál tanulás helyett, akkor szedd össze magad.

Ha úgy érzed, mindent megtettél, de ez nem volt elég még egy kettesre sem, akkor lehet tényleg nem neked való.

2011. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, volt benne lustálkodás is, meg hogy rosszul osztottam be az időmet. Nem buliztam sokat, meg nem szórakoztam, csak valahogy mégis elcsúszott az egész. Viszont egy szóbeli vizsgám volt, arra megtettem mindent hogy sikerüljön, sokat tanultam rá, de nagyon stresszes vagyok, és az izgalomtól elfelejtettem mindent. Az írásbelikre talán készülhettem volna többet is, csak sok volt így 4 vizsga egy hét alatt.
2011. jan. 27. 11:22
 3/5 anonim ***** válasza:
ha tényleg mindent megtettél és most kiborultál,hogy mégsem megy,akkor hagyd ott. tanulj valami könnyebbet,hogy szintentartsd magadat,aztán passziválás után majd végiggondolod,akarod-e folytatni. így lesz egy éved,ami alatt dolgozhatsz,tanulhatsz és eldönthetetd,hogyan tovább. és hidd el,nem dől össze a világ,ha nem lesz diplomád,hanem egy jó szakembert képeznek belőled valamilyen területen.
2011. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet kérdezni mire jársz és hova?

Azért 4 vizsga nem a világ vége...még egy hét alatt sem. Szerintem ha kicsit jobban igyekezetél volna, szorgalmasabb lettél volna, összejött volna.

2011. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó, igaz, lehettem volna szorgalmasabb is, csak hozzászoktam hogy gimiben szinte semmi tanulással voltam 4-5-ös. Különösebb tanulás nélkül sikerült a nyelvvizsga is. Most meg tanultam, de lehet nem eleget, és így nem jöttek össze a dolgok. Szóbelinél meg nagyon izgulok az a baj, különben az ment is volna.

TTK környezettan szakra járok, és azért érzem nehéznek mert sok a fizika, kémia, biológia, matek. Nem pont ilyennek gondoltam a szakot.

2011. jan. 27. 15:21

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!