Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz, hogy...

Tényleg ennyire gáz, hogy valaki tanulni jár főiskolára?

Figyelt kérdés
Viszonylag pici főiskolára járok, nem is ez a lényeg. 30-an vagyunk egy évfolyamon ugyanazon szakon, így elég jól kezdjük megismerni egymást. A színvonal nálunk az, hogy legyen meg a kettes, és jólvan, amit meg is értek... ha valaki így akar diplomázni, tegyen így, illetve ha durva tárgyról van szó én is örülök már a kettesemnek is, viszont idén több tárgyból is úgy éreztem többet ki tudok hozni magamból egy kettesnél. Nekiültem, tanultam... ettől függetlenül ha volt időm ugyanúgy elmentem bulizni, nem fásultam be, de ha tanulni kellett akkor tanultam. Egy sikeres vizsgámat javítottam is a jobb ösztöndíj reményében. Na már most azok akik év közben a nyakamon lógtak, akikkel jóban voltam és azt hittem számíthatok rájuk, úgyérzem iszonyat hátba támadtak azzal, hogy a hátam mögött lehülyéznek, kifiguráznak, kinevetnek amiért én így állok hozzá a főiskolához, és nem úgy ahogy ők... Tényleg ennyire gáz ma már egy felsőoktatási intézménybe azért járni hogy tanuljon az ember? Egyszerűen nem értem... nem vagyok kitűnő, nem is célom, de nem akarok bukdácsolni és napról napra élni! Sosem volt problémám a beilleszkedéssel, most sem volt (eddig)... Jelenleg még is én vagyok a "lenézett" amiért tanulok!
2011. jan. 26. 21:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Értelek. Én középiskolában tapasztaltam ugyanezt. Egyeremre nem vettek fel, de barátnőmet igen, tőle hallom néha, hogy ott is vannak ilyen élősködők. Ő jó csapatban van, mert ott a karon kinézik azt, aki nem tanul (BME gépészmérnök).
2011. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt furcsállom, hogy építőmérnökin ilyenek vannak. Azt hittem, hogy valami egyszerűbb szakon vagy. Én is mérnöknek tanulok, elég sok köze van az építőkhöz (földmérőnek készülök), és itt a kettesért is vért kell izzadni a legtöbb tárgyból. Persze vannak itt is töltelékek, amikre a kettest akkor is megkapod, ha be se jársz, és egy nappal előtte belenézel, de igazából már a többi nehéz is leköti az ember idejét. Amúgy én is olyan vagyok mint te, hogy hajtok az ösztöndíjra, és sajnos nem jött össze az az átlag, amit szerettem volna... 3.74 lett, de 27 kreditet vettünk fel, szóval ha nem 30-cal osztjuk (ugye amivel kijöhet 5 egész átlag feletti eredmény is, ha több kreditet vettél fel mint 30) 4.1 lett volna két 2-essel (töltelékek), egy 3-assal, a többi 4-es 5-ös a 9 tantárgyból. Nem is tudom, hogy miért írtam ezt most le, de tisztellek azért, mert téged tudnak ösztönözni tanulásra ezzel, mint engem is.
2011. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

21.55 örülök hogy leírtad! :)

Ha úgy érzem minden tőlem telhetőt megtettem adott tárgyra és úgy kapok kettest, az nem zavar, mert nem lehet mindenki mindenben jó. (Legalábbis én így gondolom) Viszont nagyon nagyon szeretem a szakomat, és szívesen is tanulom, ha pedig úgyérzem többet is kitudok hozni magamból ketteseknél, akkor miért ne tenném meg? Sajnálom hogy ez nem mindenkinek természetes. Három hármasom lett volna. Ebből egy tárgyból lehetőséget adott a tanár MINDENKINEK hogy javítsunk (szabály szerint csak egy tárgyból lehetne, de ő azt mondta fű alatt lehet nála IS), én és még egy csoporttársam éltünk ezzel a lehetőséggel, illetve mégegy tárgyból javítottam abszolút szabályszerűen. Ezzel 4 tizedet javítottam az ösztöndíjátlagomon, ami azt jelenti hogy 4-6-8 ezer forinttal többet fogok kapni, mint alapból. Ehhez pedig annyi kellett, hogy egy este leüljek és még egyszer alaposan átnézzek, átolvassak mindent. Ha ezt valaki stréberségnek, idiótaságnak tartja azt nem tudom megérteni! Lehet nekem van régimódi gondolkozásom, de ráférne egy reform az oktatásra.

2011. jan. 26. 22:11
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

22:11

Ebben igazad van, nagyon is jól tetted... Az egyik tárgyamat (C típusú, töltelék) tudtam volna javítani következmény nélkül (az volt az egyik kettes) 5-ösre, mert tudtam, hogy miket fog kérdezni a tanár (ő is tudja, hogy a szakmához nem kapcsolódik, így nem is veszi véresen komolyan, így még ha nem is mondja, terjed a pletyka, hogy képes ugyanazt a zh-t kiadni javítóra, amit már egyszer megírtunk, és így is lett), de nem mentem el, mert gondoltam mit nekem ez a 2 kredites tantárgy, ami nem is érdekel, és de régen nem pihentem már ki magamat... Azóta bánom ezt, összejöhetett volna a remélt átlag...

2011. jan. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
De jó, most letörtem kicsit, mert belegondoltam, hogy valószínűleg ha annál a tanárnál kijavítom azt a két tantárgyat amit tanított, akkor évfolyamelső lennék valószínűleg...:\
2011. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Jajj nee törj le itt nekem, nem ez volt a cél, majd következő félévben már okosabb leszel! :) Lényeg, hogy legalább látod értelmét a dolgoknak, és nem hangos röhögésben törsz ki amikor azt mondom elmentem xy tantárgyból javítani! :)
2011. jan. 26. 22:45
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha már tanulunk valamit, értsünk hozzá :)

Mindenesetre az ösztöndíj nagyon ösztönöz engem.. Nálad szerintem az a rossz, hogy tényleg kevesen vagytok. Lehet, hogy nálunk azért nem jön képbe ez a probléma, mert sokan vagyunk, bár soha, senki nem viszonyult hozzám, és a többi jobb tanulóhoz úgy, hogy utálnak minket. Habár bevallom, hogy sokszor én is irigykedtem, ha másnak valami jobban összejött... de a versenyszellem is ösztönöz.

2011. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nálunk sincs utálkozás tényleg, nem ezzel van probléma, nem is haragszom ezekre az emberekre, csak lenne bennük annyi gerinc, hogy a szemembe mondják a véleményüket. Lehet egy jót mosolyogtam volna rajta, és most nem itt problémáznék ezen! :) Csak felütötte bennem a fejét a kérdés, hogy minek járjak fősulira ha nem tanulni? És mások minek járnak iskolába ha nem tanulni? (ezen felül persze csalódottság, mert kicsit hátba támadva érzem magam) Egészséges irigységgel semmi problémám, emberek vagyunk, mindenkivel előfordul, de azért olyanra is van nálunk példa aki ezt nagyon túlzásba viszi, de most nem ez a téma! :D Lehet csak én nem vagyok jó helyen. Az ösztöndíj pedig engem is ösztönöz, nyilván erre is lett kitalálva! :)
2011. jan. 26. 23:02
 19/20 anonim ***** válasza:
74%
Gyere a BME-re építőmérnöknek :)
2011. jan. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mesterképzésre mindenképpen! :) Amúgy oda kellett volna, de mostmár kibírom.
2011. jan. 26. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!