Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz, hogy...

Tényleg ennyire gáz, hogy valaki tanulni jár főiskolára?

Figyelt kérdés
Viszonylag pici főiskolára járok, nem is ez a lényeg. 30-an vagyunk egy évfolyamon ugyanazon szakon, így elég jól kezdjük megismerni egymást. A színvonal nálunk az, hogy legyen meg a kettes, és jólvan, amit meg is értek... ha valaki így akar diplomázni, tegyen így, illetve ha durva tárgyról van szó én is örülök már a kettesemnek is, viszont idén több tárgyból is úgy éreztem többet ki tudok hozni magamból egy kettesnél. Nekiültem, tanultam... ettől függetlenül ha volt időm ugyanúgy elmentem bulizni, nem fásultam be, de ha tanulni kellett akkor tanultam. Egy sikeres vizsgámat javítottam is a jobb ösztöndíj reményében. Na már most azok akik év közben a nyakamon lógtak, akikkel jóban voltam és azt hittem számíthatok rájuk, úgyérzem iszonyat hátba támadtak azzal, hogy a hátam mögött lehülyéznek, kifiguráznak, kinevetnek amiért én így állok hozzá a főiskolához, és nem úgy ahogy ők... Tényleg ennyire gáz ma már egy felsőoktatási intézménybe azért járni hogy tanuljon az ember? Egyszerűen nem értem... nem vagyok kitűnő, nem is célom, de nem akarok bukdácsolni és napról napra élni! Sosem volt problémám a beilleszkedéssel, most sem volt (eddig)... Jelenleg még is én vagyok a "lenézett" amiért tanulok!
2011. jan. 26. 21:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos vannak hülye emberek:( De ha ez megnyugtat, azért van olyan ember is, akit érdekel, hogy milyen átlaggal végzi el a fősulit/egyetemet.

Elég szomorú, ha nálatok a 30 emberből csak te vagy ilyen:/

2011. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem csak a fősulin van így. Én kivétel nélkül mindenhol (okj-n is) azt vettem észre, hogy aki tanulni mer és jobb a többinél azt kinézik, kiközösítik esetleg még szemétkednek is vele...

Nem értem, hogy miért jó. Én pont ma szembesültem vele, hogy az ilyen ember sosem javul meg...

2011. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Egy kezemen megtudom számolni kik azok, akiket érdekel milyen jegyeket kapnak sajnos... a pont az i-re az volt hogy javítottam egy sikeres vizsgámat, ezért lettem én az évfolyam idiótája. Igazából ez a kérdés hirtelen felindulásból keletkezett, de őszintén kíváncsi lennék, hogy aki főiskolára/egyetemre jár, az miért teszi?
2011. jan. 26. 21:25
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok

Ma én is összeszámoltam, hogy hány normális ember van az osztályomban és nálam is 5 db jött ki (a 40-ből...)

Nem tudom, hogy az ilyen egyáltalán minek megy emberek közé ha nem bírja elviselni ha valaki jobb nála...

2011. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el. Nekem is volt konfliktusom, mert suligépnek nevezett egy senkiházi. Mondjuk én szájat nyitottam, és megkérdeztem, hogy meddig akar még az anyja pénzén lötyögni, aki 3 műszakban nyomja a multinál, 8 órát állva a szalag mellett. Jó hangos voltam, többször nem merült fel, hogy miért is kell nagyon tanulni az ösztöndíjért.
2011. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Csomóan azért járnak fősulira/egyetemre, mert nem akarnak dolgozni. És egy diákigazolvány elég sok előnnyel jár:D

Meg azt hiszik, hogy diplomával könnyebb lesz.

2011. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez máshogy van. Persze itt is vannak puskázások, és örülnek itt is a kettesnek, de itt nem szégyen tanulni. Te milyen szakra jársz?
2011. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én csak azt érzem gáznak hogy meg kéne magyaráznom miért tanulok!! Ez a szánalmas az egész felsőoktatásban és ezek szerint az okj-s képzéseken is! Már nem azért járnak az emberek iskolába, hogy tanuljanak. Iszonyat gáznak tartom ezt a mentalitást, és leginkább az szomorít el, hogy ilyen emberekkel fogunk dolgozni. Egyelőre csöndben maradok, és igyekszem nem foglalkozni ezzel, viszont szeretném ha egyszer a szemembe is megmondanák a véleményüket és nem csak a hátam mögött figuráznának ki! Azért megnyugtató, hogy más is megfigyelte ezt, ezekszerint nem én parázom túl.
2011. jan. 26. 21:47
 9/20 A kérdező kommentje:
Építőmérnöknek tanulok, nem túl népszerű szak, a ponthatárok alacsonyak, így aztán lényegében bárkit felvesznek, talán ez lehet a baj. Nem érzem szégyennek azt, hogy tanulok! Azt érzem szégyennek hogy egy főiskolán meg kell magyarázni azt, hogy MIÉRT tanulok!
2011. jan. 26. 21:49
 10/20 anonim válasza:
100%
Szerintem is nagyon gáz.. igaz én még nem fősulis vagyok, de 5 éves gimibe járok, 5 éve én vagyok az osztályelső és mindenki emiatt néz le... most félévkor 14 bukás volt az osztályunkban és ők erre büszkék... Én meg a kis hülye stréber vagyok, mégis kíváncsi lennék, h melyikünk viszi többre majd a jövőben. Régen bántott, de most már nem érdekel. Magának tanul az ember, ők meg mehetnek a süllyesztőbe... csak az a gáz, hogy idáig fog süllyedni a jövő fő generációja.. :S szánalmas
2011. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!