Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Át tehetnek támogatottról...

Át tehetnek támogatottról fizetősre?

Figyelt kérdés
Olyat már hallottam, hogy ha valaki jól teljesít, van rá mód hogy költségtérítésesről államilag támogatottra menjen. De lehet ez fordítva is? Úgy értem csinálhatnak olyat, ha nem tudok olyan jól teljesíteni akkor áttesznek? Vagy ha jelentkezek támogatottra és fel is vesznek, csak kiderül hogy mégis fizetni kell? Egyik tanárom mesélte, hogy a fia aki pár éve felvételizett, így járt, hogy utólag mondták azt hogy mégsem vesznek fel annyi embert, és így a fiát átrakták fizetősre. Én nagyon félek ettől, szeretnék továbbtanulni, amit kinéztem az már évek óta érdekel, de csak úgy tudok menni ha államilag támogatottra vesznek fel, máskülönben nem tudjuk fizetni.
2011. jan. 23. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha államira vesznek fel, akkor egyből nem rakhatnak át fizetősre mondván hogy mégsem vesznek fel annyi embert. Ellenben, ha rosszul tanulsz, nem éred el a minimum követelményeket, akkor simán átrakhatnak.
2011. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden év végén átsorolás van... Amennyiben te államisként nem teljesítesz egy minimum szintet, téged átraknak a költségesek közé, és a helyedre beteszik államisnak azt, aki jól tanul a költségesek közül.

Nekem is bűzlik a sztori amit a tanárod mondott. Meghúznak egy ponthatárt, ami alatt nem vesznek fel embereket, ezzel jön össze az ideális létszám is, akik ebből kicsúsznak nem nyernek felvételt, de jelentkezhetnek pótfelvételin költségtérítésesre!

Olyat szerintem semmiképpen nem tehetnek, hogy azt mondják hogy te márpedig mostantól fizetsz és kész, pláne ha államira nyertél felvételt.

Az hogy adott szakot nem indítanak mondjuk mert nem jött össze elég ember, az megint más téma.

2011. jan. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ez megnyugtató. Azt még meg tudnátok mondani, hogy előre közlik hogy mik a minimum követelmények (persze nem az lesz a cél, hogy éppen csak kicsivel legyek fölötte)?
2011. jan. 24. 17:12
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Nagy általánosságban ez a minimum a tanmenet szerinti kreditek felét jelenti. Pl a tanmenet szerint egy év alatt 60 kreditet lehet megcsinálni,akkor a 30 alattiaknál áll fent a lehetősége annak, hogy átteszik. De iskolánként ez eltérő lehet. Mindenképpen közlik veled. Ha nem, akkor a Tanulmányi Osztályon elmondják. Bár nálunk azok csak hízni meg melegedni járnak be....

2011. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az iskola szabályzatában benne van valószínű, hogy hogyan is működik ez nálatok pontosan... ha nem, akkor TO-n érdeklődd meg. Mielőtt átraknának mindenképpen kell hogy értesítsenek, hogy ez fog következni, de akkor már valószínű nem tudsz mit tenni ellene, max kiiratkozol, vagy passzív félévre teszed magad, amíg kitalálsz valamit. Viszont előre senki nem adja a kezedbe a minimum követelményeket ez teljesen egyértelmű!
2011. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!