Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kb. mennyiből jön ki egy...

Kb. mennyiből jön ki egy főiskolás/egyetemista Pesten, ha koleszos vagy albiban lakik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Unokahugom szeretne középsuli után Pesten továbbtanulni. Nem sok elképzelése van arról, hogy ez anyagilag mit (pontosabban mennyit) jelent havonta.

Szeretnélek megkérni arra Titeket (egyetemisták, fősulisok), hogy írjátok meg, nektek havonta kb. mennyibe kerül az, hogy itt tanultok. (Kolesz/albi, rezsi,bkv bérlet, tankönyv, jegyzet, fénymásolás, kaja, és szórakozás stb...)


Válaszokat előre is köszönöm!

(ui.: légy szíves, tűntesd fel, hogy koleszos vagy albis vagy-e.)


2011. jan. 23. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Most költöztem koliba, előtte albis voltam.


A koli 9000Ft havonta, 3800 Ft a bkv bérlet, havonta kb. 1-szer járok haza, az 3000 Ft. Könyvekből csak azt veszem meg, ami nagyon hasznos hogy meglegyen, 1-2 darabot félévente, az olyan 10.000 Ft összesen. A kaja húzós, igyekszem rajta spórolni, de havi 30 ezerbe az is belekerül minimum.


Mikor albis voltam, 30-40 között fizettem érte havonta, a rezsi mértékétől függően.

2011. jan. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem szumma 140 ezer havonta, és úgy élek mint otthon
2011. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bátyám 40-50 ezer körül költött egy hónapban, pláne amíg hazajárt majd minden hétvégén. Az útiköltség (4 ezer oda-vissza). Értelemszerűen félévek elején ez kicsit megugrott a jegyzetek, füzetek, egyebek miatt. Kollégista volt, bérletet vett, igyekezett legalább minden másnap menzán vagy valami olcsó menüs helyen meleget ebédelni vagy vacsorázni, amúgy összedobott valami könnyűt.
2011. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem kb 65 000ft havonta, albérletben lakok, de spórolok is rendesen. 25 000ft az albérlet havonta, 20 000ft elmegy a számlákra, bérletbe, 1-2 sulis dologra, a maradék 20 000ből meg élek.
2011. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagy segítség, ha hozhat otthonról kaját az ember, mert az belekerül 30000Ft-ba minimum (pedig próbálok spórolni, de imádom a gyümölcsöket). Én messze lakom, oda-vissza több mint 5000 Ft a vonatjegy. Bérlet 3800 Ft, tankönyvek mikor hogy, de a nagyobb könyvek darabja 5000 Ft felett van (és némelyik mindig jól jön, ha le lehet kapni a polcról, tehát muszáj megvenni). Szórakozás az változó, mert ott is spórolna az ember, de egy mozit alig lehet 2000 Ft alatt megúszni, ugyanez bármelyik kávézó/söröző/etc. Szóval ha hetente csak 1-szer menjen el akárhova, az is kb 10000Ft körül van.

Lakásárakat nem tudok, mert irtó szerencsés vagyok, hogy ismerősnél nem kell fizetni.

2011. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A jelek szerint, durván min. 50-60 e Ft-tól indul a "megélhetés" ára.


Sziasztok!

2011. jan. 23. 18:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 40 000Ft körül van az albérlet,de saját szobám van és ketten lakunk egy 2 szobás albérletben:) Viszont sokan vannak akik többen laknak,ők olyan 30 000Ft-ből jönnek ki.Hazamenetel havonta 8 000Ft,bérletet nem veszek a villamosra,inkább bliccelek,de csak heti 2 alkalommal használom,ha haza megyek:P Erre jön rá még a kaja,buli,ruha egyebek.A könyvek nem drágák,vagyis az lenne,de felesleges megvenni őket,elég a fontosabb tantárgyakra.Én vizsga előtt ki szoktam venni őket a könyvtárból,de nagyon sokan csak lefénymásolják.
2011. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És még annyi,hogy a kolesz jóval olcsóbb,de nehéz bejutni.Az olyan havi 15-20 000Ft körül van,legalábbis nálunk.
2011. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ez a "nálunk" hol van? :)
2011. jan. 24. 14:41
 10/12 anonim ***** válasza:
ha már kolik ára: az ELTE kolik egységesen 9000 Ft-ba kerülnek, tavaly 8500 volt, úgyhogy elképzelhető, hogy valamennyire megemelik jövőre, de nem vészesen, és ehhez képest egész jó kolik.
2011. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!