Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Küldöldi vagyok. Középsuliba...

Küldöldi vagyok. Középsuliba megyek Magyarországra, lehet úgy, hogy veszek ki magamnak egy házat vagy szobát?

Figyelt kérdés
vannak olyan iskolák,hogy bentlakásosak?Mondjuk bentlakásosban nem szeretnék,hanem inkább veszek ki magamnak szobát.Adnak nekem 15 évesen?mert csak kilencedik után mehetek,mivel itt kilencedikig van az alapiskola.fizetni gondolom tudnám,mert szüleim állnák.Mindenhogy felvesznek engem?nem számit,hogy küldöldi vagyok?bocs a sok kérdésért.köszönöm szépen :)
2009. febr. 3. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Valószínűleg kollégiumban fogsz lakni. A legtöbb középiskolának van kollégiuma, de amelyiknek nincsen, az az iskola is el tudja helyezni a város valamelyik kolijában a diákjait. Középiskolai kollégiumot pedig mindenki kap, csak ne rúgasd ki magad onnan. :) Nem jellemző, hogy középiskolások albérletben lakjanak, és nem is könnyű.
2009. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de nekem ott a barátom :P és nem szeretnék kollégiumban.Vagy kiengednek engem majd onnand? mennyi ideig kb? ki kell majd kérnem magam?
2009. febr. 3. 18:43
 3/14 anonim ***** válasza:
2 osztálytársnőm volt középiskolában, akik hozzád hasonlóan határon túlról jöttek, ők kollégiumban laktak. Nem tudom, tudnál-e ismerősnél, rokonnál lakni, mert végülis neked az lenne a legideálisabb, ahogy olvaslak, egy albérlet még szoba esetén se olcsó. Mondjuk ha nekem lenne kiadó szobám, nem csinálnék belőle ügyet, a szerződést úgy kötnénk, hogy a szüleid fizetik, és te laksz ott, és iskola időre szól, de nekem még nincs ilyen lehetőségem. Persze lehet, hogy őszre lesz :-)
2009. febr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

:) köszönöm.

hát az még csak 1 és fél év múlva lesz :)

lakhatnék valakinél mondjuk.de akkor nem illene nekik fizetnem vaalmit,vagy valami? :S

2009. febr. 3. 19:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Magyarországon 18 éven aluli fiatalkorú kizárólag felnőtt gondviselővel élhet egy lakásban. Ez van, ez a törvény. Tehát vagy jönnek veled a szüleid (vagy más rokonod, de ebben az esetben kell a szüleid írásos beleegyezése, hogy mással élj), vagy mehetsz kollégiumba.
2009. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha rokonnál, ismerősnél laknál, tuti nem kell annyit hozzájárulnod, mint egy albérletnél. "Baráti alapon" megúszod, és a szüleid is jobban járnak.
2009. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hidd el, jó a koli. Ha jól tanulsz, kapsz egy csomó kimenőt, nálunk a kolisok többet jártak ide-oda, mint a helybéliek. A kollégiumban sokaktól kérhetsz segítséget, jobban működik a "munkamegosztás" is, és olcsóbb. Persze talpraesettnek is kell lenni, és vigyázni az értékeidre.
2009. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm. Na de tényleg.ha odamegyek már az első héten kimehetek ? és kb:meddig?
2009. febr. 3. 21:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Persze,hogy kimehetsz. Hát nálunk 9-ig volt kimenő (úgy tudom, én nem voltam kolis), de ezt kollégiuma válogatja. Ha jók voltak a jegyeid a héten, akkor nem vonták meg, csak ha 2-es 3-masokat kaptál!
2009. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
jaj értem köszi :)
2009. febr. 3. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!