Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem szak: Milyen?

Történelem szak: Milyen?

Figyelt kérdés

A politológia és a történelem szakok között nem tudok választani. A polisokról már elég sokat tudok, de a töri szakról kevésbé áll rendelkezésemre használható info.

Elsősorban töri szakosok válaszát várom, büfészakozó matekosok kíméljenek!


2011. jan. 19. 13:13
 1/5 anonim válasza:
68%
Én töris voltam:-) Nagyon jó szak:-) Milyen infót szeretnél?
2011. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne, ha le tudnád írni nekem, miket tanultok, mennyit, hogyan, úgy általában, milyenek egy töris mindennapjai az egyetemen :)
2011. jan. 19. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is töris voltam :) Maga a szak érdekes, első félévben van pár nem túl érdekes tárgy(könyvtárismeret,néprajz, történeti kutatás módszertan) de ezeket ki lehet bírni Eléggé sokat kell olvasni, szinte minden órára kell legalább 20-30 oldalt, de ez lehet több is :)

Én ELTÉn tanutam, nálunk van pár tárgy ami eléggé rendesen buktatott( pl a vizsgázók 70%-a), de ha időben elkezdesz tanulni simán átmész! A kíváncsi vagy még vmire írj!

2011. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ebből úgy tűnik, nekem való műfaj!
2011. jan. 19. 19:21
 5/5 anonim válasza:
100%

Én idén végeztem töri szakon. Nekem tetszett. Valóban vannak elég unalmas tantárgyak, de azokat az első 2 félévben le lehet tudni. Az h mennyit kell olvasni az intézménytől függ meg tanártól, nálunk is kellett olvasni, de nem olyan nagyon sokat. Inkább körmölmi, írni volt nehezebb szemináriumokon.

Sztem az a legjobb a töri szakban, hogy bárhol találsz forrást a megadott bibliográfián kívül is, mivel a történelem elég népszerű. (Ezekből kiválogatni hogy melyik hiteles viszont már más tészta).

És nem kell megszakadni, az első 3-4 félévben van jópár tantárgy, de az utolsó 2 félév egész lazának mondható, nem sok tárgy marad már addigra.

2011. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!