Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tesióráról lógás jogtalanul?

Tesióráról lógás jogtalanul?

Figyelt kérdés

Üdv!

12. osztályba járok egy debreceni gimibe, és már év eleje óta nem járok testnevelés órára. Tavaly 11.-ben egész évben nem jártam, pedig nem volt semmilyen igazolásom. 10. osztály félévétől szereztem kamu igazolást, mert elegem lett a tesiórákból. Lehet-e ilyen esetben hogy számon kérik rajtam a hiányzásokat, vagy simán megúszhatom ?


2011. jan. 18. 23:33
 1/5 Bretso ***** válasza:
Nyilván lehet, valószínű a tanárod nem vette komolyan. Kérheti, hogy igazold, és ha nem tudod akkor megbuktál, vagy testnevelés esetében nem tudom mi az eredmény, de az óráknak igen nagy %-ról hiányoztál, így valószínű, hogy megszívod. Már persze, ha utánanéznek.
2011. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pont abban áll a dolog furcsasága, hogy idén még ez nálam szóba sem került... csak úgy tavalyról tudták már hogy én nem járok, idén meg nem figyelt fel rá senki.

Elvileg akkor nem az én hibám, mert én csak akkor vagyok köteles cselekedni bármit is, ha erre felszólítanak. Ha meg nem teszik, ne kérjék rajtam számon!

2011. jan. 19. 00:21
 3/5 Bretso ***** válasza:
Ez nem így működik, ne nyugtatgasd magad. Ha nem fizeted be a számládat, mert nem küldtek csekket attól még téged büntetnek meg, nem magukat. Ha eddig nem kérték lehet csak "jófejségből" vagy feledékenységből volt (gyanítom elnéző a tesitanár, csak most valaki felhívta a figyelmét a dologra), ha most kérik a te feladatod, hogy biztosítsd az igazolást, ha nem teszed jogosan büntetnek meg.
2011. jan. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tud róla csak ha te leszarod akkor ő is és lelkiismeret furdalás nélkül fog megbuktatni. Amúgy nálunk minden óra elején az volt a szokás, hogy az egyik gyerek bejelenti, hogy ki a hiányzó, felmentett, felelésmentes meg minden.
2011. jan. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én szintén egy debreceni gimibe jártam (már végeztem pár éve), akkor volt egy "botrány", hogy pár diák hamis orvosi igazolással felmentette magát tesi alól. Ez kiderült, és a házirend alapján AZONNAL kicsapták őket a gimnáziumból, mert összejött a 60 igazolatlan órájuk.


Szóval, én abszolút nem lennék olyan nyugodt a helyedben...

2011. jan. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!