Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a jogász képzés?

Hogy is van ez a jogász képzés?

Figyelt kérdés

Öt év után megkapom a diplomát a doktori címet, és ha nem akarok ügyvéd lenni akkor a 3 év gyakornokság elkerülhető, és lehetek mondjuk egyből jogi igazgató egy cégnél?...

vagy a 3 év gyakorlat az mindenképpen szükséges, ha ilyen területen szeretnék dolgozni?


2011. jan. 15. 15:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

"A 2. és 3. vagy nagyon hülye, vagy nem ezen a bolygón él, csak azt gondolják hogy persze a jog azt nehéz elvégezni, meg jól hangzik biztos kapkodni fognak utána ha elvégzi... Kiváncsi lennék hány évig lenne munkanélküli ha elvégezné sztem a tesco-ba kuncsorogna munkáér, vagy valami hasonló helyen, aztán meggondolná mégegyszer h miket irogatott ide... Utána lehet nézni bárhol hogy most hogy lehet a joggal elhelyezkedni, ugyanazt fogod látni mindenhol: sehogy A másik meg hogy külföldre se tudnál menni vele, mert ott mások a jogszabályok, és kitörölheted ott a jogi diplomával a segged... Tehát aki a 2. és 3. válaszólóra hallgat az hülye."



Bár én nem a 2. vagy a 3. vagyok,de ők jól mondják.A te írásodból egyből lejön, hogy nem értesz ehhez,mert kb 8féle baromságot írtál.

De hát istenem az ilyen birkák mint te potenciális ügyfelek:)

2011. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%

2. vagyok. munkaügyi központban dolgozom (mit ad isten, jogászként), és hát nem igazán láttam még jogászokat sorban állni az álláskereső járadékért.


de nyilván az tudja rosszul, aki ebben ténylegesen benne van.


kérdező: én az ELTE-n végeztem, nagyon ajánlom.

2011. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves 2. Te megcsináltad a 3 év gyakorlatot? Tudnál mesélni az egyetemről vmi bíztatót, mert eléggé félek tőle, tényleg nehéz bukás nélkül megcsinálni?

Még valami, tudnál egy ilyen intervallumot megadni, hogy hova eshet kb a magyarországi jogászok fizetése?

2011. jan. 15. 15:42
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
jól én szóltam, de a ti lelketeken fog száradni, ha eladó doktorként végzi szerencsétlen, érdekes hogy a szakmában vagy de nem ismerős ez a 2 szó, hogy túlképzés, vagy túltelítettség... a kisvárosban ahol lakok van vagy 50 ügyvédi iroda 1 kivételével az összes lehúzhatja a rolót, nem 1 boltban találkoztam már jogász végzettségű pénztárossal
2011. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

kérdező: nem könnyű, de ez azért ne tántorítson el, ha tényleg ezt szeretnéd. vannak szórótárgyak, pl. rögtön elsőben a római jog, vagy a jogtörténeti tárgyak. ezekkel könnyű elcsúszni.

az biztos, hogy betonfenék és rengeteg kitartás kell hozzá.

a pályakezdő fizetés átlagosan kb. 200 000Ft, ez később növekedhet, pozíciótól függően.


kedves 15:48-as: nyilvánvalóan igazad van, ha én a 30 főnyi népességet számláló Gosztola nevű településen nyitok ügyvédi irodát, nagy valószínűséggel éhen halnék. dehát az is jellemzi a szakembert, hogy hol indítja el a vállalkozását. ez az egyik, a másik pedig, hogy én is azt mondom, ügyvédként nehezebb elindulni az életben, nehéz érvényesülni (de nem lehetetlen). feltételezem, neked sem mondok újat azzal, hogy nem minden jogász ügyvéd. azt már nem is említem, hogy a kérdező által elérni kívánt cél sem az ügyvédi, hanem a jogtanácsosi cím. remélem, mindent elmondtam.

2011. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Első éves joghallgató vagyok, az ELTÉ-re járok. Szerintem az ELTÉnek van a legjobb presztízse, ugyanakkor pl. Miskolci Egyetemre járó gimis osztálytársamnak lényegesen kevesebbet kell tanulnia ugyanazért a jegyért, mint nekem. December 20. óta - karácsony megszakításával - tanulok, általában reggeltől estig. Nem panaszkodásból írom, én választottam, azért írom, hogy ha tényleg érdekel, akkor tudd, mire számíthatsz :)
2011. jan. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Az első kommentelő tényleg ne hallgass, totális képzavar. Jól mondták az előttem szólók: potenciális ügyfél. Abszolút megéri jogra menni. Jogászra mindig szükség lesz és igen, akár gondolkozhatsz külföldben is. Pl.: Németország. Magyarországon több olyan jogi egyetem van, ahol német jogi szakképzést nyújtanak. Van pár kollégám, akik így kerültek ki berlini irodákba. Egy biztos, erős motiváció kell a joghoz, és elszántság tanulás terén. Az igazi, piacképes diplomát adó egyetemeken úgy is teljesen mindegy, hogy 2-es vagy 5-s a vizsga, ugyanannyit készülsz. A tudás nem vész el.

Ha ez a kettő meg van, onnantól fogva már csak jól kell tudni magad előadni.

2011. dec. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!