Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segitenetek pontszamitasban?

Segitenetek pontszamitasban?

Figyelt kérdés

Gepeszmernökire szeretnek jelentkezni.:

Na most ugye többletpontokkal 80-at lehet elvinni.


Van egy közepfoku nemet nyelvvizsgam az a mostani rendszerben 28 pont.

Elörehozott nemetet csinaltam mar tavaly viszont csak közep szinten (98%),es ha iden lenyomnam az emeltet is es minimum 30%-osra megirnam akkor jarna a 40 plusz pont az emelt erettsegiert?

Akit megkerdeztem (gepesz) azt mondta hogy jar,de nem tudja hogy ilyenkor a nyelvvizsgat is melleszamoljak vagy csak az emelt erettsegit?

Mert nyelvvizsga ugye 28 pont plusz emelt erettsegi az 40 vagyis 68 többletpontom lenne.Vagy ez valojaban csak 40?MErt nem szamithatom melle a nyelvvizsgat is?


2011. jan. 12. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha kiszámolod itt:

[link]

2011. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt mar kiszamoltam,de mindig hozzadja az OKTV versenyt pedig be se jelöltem-.- visszacsinalni meg nem lehet.
2011. jan. 12. 23:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak egyszer kaphatsz a németért pontot. Vagy a nyelvvizsgáért, vagy az emeltért.

Attól függ, hogy felvételi tárgy-e a német.

Ha felvételi tárgy, akkor az emeltet nézik, és 40 pontot kapsz.

Ha nem felvételi tárgy, akkor a nyelvvizsgát, és 28 pontot kapsz (ez esetben halálosan felesleges emelt szinten érettségizni németből).


Erős a gyanúm, hogy gépészmérnökire nem jó a nyelv, de azért nézd meg felvin.

2011. jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Tehát 68 pontot semmiképpen sem kapsz!!!
2011. jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valoban nem kell.

Vagyis.:

matematika és

biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. szakmai előkészítő tárgy(11)


Akkor ezek szerint csak 28 pont.

Viszont meg nem biztos mivel akivel beszeltem azt mondta h neki akkor nem volt nyelvvizsgaja ezert az emelt nemetert kapott pluszba 40 pontot.:S

2011. jan. 12. 23:41
 6/7 anonim ***** válasza:

"Viszont meg nem biztos"

De biztos. Ebben 100%-ig biztos vagyok. Ha nem felvételi tárgy, akkor nem kapsz az emeltért pluszpontot.


Ennyi erővel mindenki ezt játszaná.

Gondolj csak bele. Én pl. orvosira mentem, ahol a felvételi tárgyak biosz és kémia/fizika.

Mondjuk csináltam volna egy emeltet földrajzból (30%-ra már csak összehoztam volna vhogy...). Így az átlagomat nem húzta volna le (mivel az 5 tárgyban nincs benne, amiből átlagot számolnak), a két felvételi tárgyamból meg elég lett volna középszintűzni, ami lényegesen könnyebb, mint az emelt.


Nem véletlen van ez így.

Max azt tudom elképzelni, hogy csinált egy emelt nyelvi érettségit, ami jobb lett, mint 60%, és így egyenértékű volt egy nyelvvizsgával. De ez esetben is csak 28 pontot kaphatott érte, nem 40-et.

2011. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ertem..akkor marad 28,vagy megprobalok valami felsöfoku nemetet,bar azt ketlem hogy összejönne...mert ugy legalabb lenne 40 pontom.
2011. jan. 13. 00:00

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!