Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mehetek most egyetemre, ha 10...

Mehetek most egyetemre, ha 10 éve nem jelentkeztem ki egy másikból?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem annó egy egyetemre, de meggondoltam magam, és az első vizsgák előtt leléptem. Viszont nem intéztem el ennek a papírmunkáját. Így az egyetem 6-8 évre rá küldte el nekem az indexemet. Most jelentkeznék egy másik egyetemre, de eszembejutott, hogy az indexem elküldéséig eltelt idő alatt én hallgatói jogviszonyban voltam? Vagy automatikusan halasztva lettem? Lehet, hogy az állam addig fizette az egyetemnek taníttatásomat, és emiatt most nem tudok már másik egyetemre menni?
2011. jan. 12. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem lejártak az államis féléveid, fizetni nem fizettél és ezért küldték ki neked az indexed. Nézz bele az indexbe, hogy van-e bele írva valami.
2011. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok, meg fogom nézni. Viszont a felvi.hu szerint a beiratkozott félévek számítanak. De én értelemszerűen nem iratkoztam be a további félévekre. Vagyis szerintem azok automatikusan halasztva lettek, és a halasztás során az állam nem fizet. Vagy mégis?
2011. jan. 12. 22:36
 3/5 anonim válasza:
100%
Szerintem is a beiratkozott félévek számítanak. Azt mondjuk nem értem, miért csak évekkel később küldték ki az indexed, de az tuti, hogy annál sokkal hamarabb szüntették meg a hallgatói jogviszonyod és nem használtad el az összes támogatott féléved.
2011. jan. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
csak 1 féléved ment el, ne parázz. ha nem veszel fel egy tárgyat sem a félévre, akkor autómatikusan passzívra tesznek. és két passzív félév után autómatikusan kirúgnak. legalábbis most így megy, de szerintem régebben se lehetett másként.
2011. jan. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van. Csak a beiratkozott félévek számítanak. Az egyetem anno nyilván megszüntette a jogviszonyodat, amikor feléjük sem néztél.

Keresd meg őket, mert ha felvesznek valahova, akkor úgyis kell vinned egy igazolást arról, hogy eddig hány államilag finanszírozott félévet használtál el.

2011. jan. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!