Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg 600-700...

Hogy tanuljak meg 600-700 oldalt pár nap alatt?

Figyelt kérdés
Jövő héten 1 héten belül 2 vizsgám is lesz. Fogalmam sincs, hogy tanuljak meg ennyi anyagot, mikor minden apróságba belekérdez a tanár. :S Elsőéves egyetemista vagyok... az egyik tárgyból 1x már buktam, a másikból először megyek... hogy tanuljak meg ennyit?
2011. jan. 12. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Oszd fel, az a legegyszerűbb. 1 nap / ~250 oldal meg nem lehetetlen. Néhány napot meg kibírsz simán csak tanulással.
2011. jan. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de amit most megtanulok, 1 hét múlva már nem fogok rá pontosan emlékezni. :/
2011. jan. 12. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Tudod az egyetemre nem csak bejutni kell hanem bent maradni is.

Szerintem te búcsúzkodhatsz.

Nem ilyenkor kell tanulni hanem év közben. Nem hiszem, hogy tegnap találták ki, hogy ennyit kell megtanulni.

2011. jan. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy ha sok az anyag, és kevés az idő, hogy először átfutok rajta, és csak a lényegét tanulom meg, és ha marad még időm, akkor átmegyek rajta még egyszer, akkor már alaposabban is meg tudom jegyezni, majd még egyszer... amennyire az idő engedi. Nekem be szokott jönni.


És persze felkelek 6-7-kor, és - kis szünetekkel - estig nyomom.


Tanulás közben a gépet kapcsold ki, vagy a netet húzd ki, tv, rádió, egyebek ne menjenek, mert sok időt elvon. Vonulj be a szobádba, és hajrá. :)


Nem lehetetlen, gondolj arra, hogy mások is levizsgáztak már azokból a tárgyakból biztosan. :)


Legközelebb pedig ne vizsgaidőszakban állj neki tanulni. Egy-egy anyagrészt át lehet nézni év közben is, vagy az olvasmányokat elolvasni+kijegyzetelni év közben, és akkor ilyenkor már csak azt kell átolvasni.

Ha tételek vannak, azokat is kidolgozhatod előre, esetleg pár csoporttársal, akik tanulósak és jóban vagy velük, dolgozzatok össze. Mi mindig felosztjuk az anyagot, tételeket, és évközben ki-ki kidolgozza a saját részét, majd beadjuk a közösbe. :)

2011. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem emlékszel rá egy hét múlva, az magolás. Értő módon kell tanulni. Így is elfelejtesz sok mindent, amit nem használsz, de azért nem egy hét után...


Ja és ne gyakorikérdésezz. :D Nekem is nagyrészt ezzel ment el a tanulásra szánt időm ma. XD

2011. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Ez írásbeli lesz, 2 vizsga, de rengeteg az anyag. Már úgy érzem, megtelt a fejem. :D Gyenge gimibe jártam, soha nem voltam ennyi tanuláshoz hozzászokva.
2011. jan. 12. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Majd belejössz. :) Gimihez képest azért jóval több a tananyag, hozzá kell szokni ehhez is.
2011. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!