Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez így lehetséges? Van rá...

Ez így lehetséges? Van rá esély, hogy megvalósítsam?

Figyelt kérdés

Idén augusztusban töltöm a 18. életévemet, de csak 2012-ben fogok érettségizni.

Megoldható lenne-e az, hogy miután betöltöttem a 18-at, ne menjek vissza az iskolába, hanem kimenjek külföldre au-pair munkát vállalni?

Angolul és németül is elég jól tudok, ezzel nem lenne probléma. De feltétel-e az, hogy legyen ilyen munkához érettségim?

Valamint lehet-e abból probléma, hogy nem megyek vissza tanulni?

(Családi problémák miatt szeretnék minél hamarabb elmenni itthonról, nem azért, mert nem szeretek tanulni és ez az egyetlen út..)

Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. jan. 9. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmehetsz, de nagy butaság, az biztos.
2011. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért butaság, mert az érettségi már alap követelmény mindenhol. Lehet hogy kint kapnál munkát ideiglenesen, de nem élhetsz le egy életet bizonytalanságban 8 osztályt elvégezve. Később nagyon bánni fogod hogy nem tetted le az érettségit, mert manapság már a diploma is értéktelen, nemhogy az érettségi...

Szerintem próbáld meg letenni az érettségit, és utána menj el ha ilyen rossz a helyzet. Meg fogod bánni ha csak így elmész, de ez csak az én véleményem. Sok sikert, remélem rendbe fognak jönni az otthoni dolgaid! :)

2011. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hm, hát ha nagyon muszáj, valahogy csak kibírom még azt az 1 évet, ha már 18at kibírtam. :)

Csak jó lenne minél hamarabb..

2011. jan. 9. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Valahogy próbáld meg kibírni azt az egy évet...!

Nekem is nagyon nehéz volt otthon (ezt most nem részletezném...) De eljöttem, amint egyetemista lettem, s most már nem függök senkitől:)

2011. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy évet amúgy is halaszthatsz. De gondolj bele: jobb, ha benne vagy a tanulásban, és úgy érettségizel, mint ha egy év után jössz vissza, és egy újabb egy év alatt igyekszel felidézni mindent, ami az érettségihez kell.

Bár vannak olyan országok, ahol az érettségi nem olyan alap, mint nálunk, de ott csak a kevésbé jól kereső munkákat kaphatod meg. Ha nem jössz haza, akkor elköltöd, amit kerestél; ha hazajössz, akkor fel kell készülnöd az érettségire, és le kell érettségizned, mert az itthon alap.

2011. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!