Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez a félév kissé fura volt...

Ez a félév kissé fura volt nekem. Mi lehet benne?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, konkrétan a NYME-GEO-ra földmérő és földrendező mérnöknek tanulok. Csak itt oktatják az országban, és bme-n az építőmérnökibe integrálva (gondolom azért, mert kevés ember ment arra a szakra ott). 120-an kezdtünk, talán 15 ember lesz mintaterves (köztük szerencsére én is). Egyszerűen ez a szakma érdekel, és bár sosem voltam jó tanuló, de elmondhatom, hogy szorgalmi időszakban nem volt életem. Alig volt pár nap, amikor nem tanultam, és ZH-k előtt is 1.5-2 hetet minden nap hajnali 1-ig. De így utólag visszagondolva valahogy könnyűnek éreztem, habár nem kaptam 5-ösöket, sőt, olyan ember itt nincsen. Nem gondolom könnyű iskolának, vagyis nem gondoltam, de most, hogy átestem minden vizsgán, valahogy igazságtalannak érzem. Geometriából egy minimum kérdést például tudtam, de írtam bele hülyeséget is, és azt hittem, hogy elkaszáltak, de nem. Egy nagy pipa volt a lapon, és kicsit rosszul éreztem magam emiatt, miközben az évfolyam nagy részét buktatta. Leesett az állam, hogy 4-es lettem, bár az is igaz, hogy egy A4-es füzet teljesen tömören, szépen levezetve tele van írva geometria példamegoldásokkal, amire büszke is vagyok.

Olyan kíváncsi lennék BME-re, mert nem tudtam elképzelni igazából, hogy az nehezebb, mert elvégre ez csak első félév volt, őszintén én is megszakadtam, és már félidőnél kezdték sokan feladni, mert "túl nehéz a matek". Aztán ez valószínűleg a legkönnyebb félév. Tudom, hogy nyme-nek rossz a híre, de a geoban szerintem minőségi oktatás folyik, de olyan kíváncsi lennék egy BME-s szorgalmi időszakra. Ha teheti valaki, leírja nekem, hogy az milyen is? Meg csak úgy általában véleményt is szívesen meghallgatnék.


2011. jan. 9. 19:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!