Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így 2012-ben felvesznek majd...

Így 2012-ben felvesznek majd jogásznak?

Figyelt kérdés
ha közép magyar és töri emelt érettségim 70-70% lesz és + lesz 90 többletpontom költségtéritésesre? Pécs Szeged?
2011. jan. 8. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem úgy van, hogy max. 80 pont lehet a többletpont? :O

Amúgy szerintem nem:D


Bocs, tényleg nem bántásból mondom, az én osztálytársaim 2009-ben tanultak tovább jogra...szinte mindenből ötösre érettségiztek, plusz nyelvvizsgájuk volt...

400 pont felett volt jóval a pontszámuk...Talán 420-440 körül.

2011. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
költségtéritésesre?
2011. jan. 9. 08:01
 3/14 anonim ***** válasza:
Jah...költségtérítésesre vettél fel őket, de meg is szenvedtek:D
2011. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem két középszintű érettségim volt + elég jó középiskolai eredményeim + 30 többletpontom! Nem volt nyelvvizsgám!

Felvettek jogi egyetemre tavaly(háromra jelentkeztem, és kettőre bejutottam pontok alapján)!


Úgyhogy szerintem menni fog! Bár reménykedj abban, hogy nem szigorítanak túlságosan az oktatási törvényen! :\

2011. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jah, és még annyit, hogy a költségtérítéses pontszám még az Eltén is 400 pont alatt volt (egészen pontosan 392)!

Szegeden nem tudom, de Pécsett a nappali/költséges képzés jogász szakon 202!!!!!! pont volt tavaly!


Forrás: www.fisz.hu (kezdőlap --> ponthatárok)

2011. ápr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
költségtéritésesen formában tanulsz te? milyen a szak? albérletben laksz?
2011. ápr. 8. 16:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Költséges, jogász szak, és szerencsére nem kell albérletben laknom, mert nem messze lakom Budapesttől.
2011. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jaj, az "a"-t kihagytam a kérdésedből! :)

A szak szerintem jó, csak az első év elég unalmas. Semmi más nincs, csak ilyen-olyan történelem (magyar, egyetemes, római jog, stb.)... de a második évtől valószínűleg beindul a dolog, mert több lesz már a hatályos jog!

Tanulni kell, az tény, de ez persze attól is függ, milyen bizonyítványra (ez esetben indexre), illetve majd a diplomádnál milyen minősítésre játszol! Mert 2essel is végig lehet vinni a szakot...

2011. júl. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
és te miből fizeted a tandíjat? költségesnek jár valami? tandíj csökkentés? államira átlag alapján mennyi esélyel vesznek át?
2011. júl. 5. 20:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Én jelenleg diákhiteles vagyok, de következő évem végén átjelentkezek államira!

A költségtérítéses képzésen - röviden - nem jár semmi támogatás vagy kedvezmény! Kivéve persze, ha szoc.tám.-os vagy, bár ezzel kapcsolatban nem tudok hiteles információval szolgálni, mert én nem vagyok az, így nem tudom, hogy az is államin jár-e csak, vagy alapból (igénylés után persze)!

Költségesről államira átkerülni van lehetőség, de ahhoz persze teljesíteni kell, és általános elvként érvényesül itt is, hogy minél jobb az eredményed, annál nagyobb az esélyed! Hiszen az, hogy átkerülsz-e államira vagy sem (ezt is persze igényelni kell az évek /nem félévek!!!/ végén) attól függ, hogy 1: a már államin levő hallgatók milyen eredményt értek el, 2: hányadik vagy a sorban a veled egy időben államira jelentkező hallgatók között!

2011. júl. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!