Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csúszok egy tárgyból. Mit tegyek?

Csúszok egy tárgyból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elsőéves vegyészmérnök hallgató vagyok. Csúsztam matekból, amire elég sok tárgy épül, amiket a köv.félévben nem tudok majd felvenni.Az így kieső krediteimet hogy pótoljam,hogy jövőre is meglegyen 30? Még eltudom fizetősön belül végezni a sulit? vagy már semmi esélyem nincs rá? (a képzés 3,5 éves eredetileg)Előre is köszi a válaszokat.
2011. jan. 7. 15:54
1 2
 1/19 Silber ***** válasza:
82%
Csak nem PE-s vagy? Az első félévben ugye 3 csúszótárgyad van: Általános- és szervetlen kémia I. elmélet, Matematikai analízis I., és Fizika I. Az analízisre épül az anal II elmélet és gyakorlat, fizikai kémia, numerikus matematika, statisztika. Ez kapásból 12 kredit. Ezt esetleg pótolhatod azon tárgyakkal, amelyek a képzésedben hivatalosan később kezdődne, viszont nincs előfeltétele (Jogi alapismeretek, vagy a minőségbiztosítás [4. ill. 3. féléves tárgyak]). Vagy felvehetsz több, szabadon választott tárgyat majd (és így egy évben kivégzed a képzés alatt teljesítendő négyet). Természetesen lehetőséged van elvégezni a fizetősre való átkerülés nélkül. Ha jól tudom, csak a legalja 15 embert küldik át fizetősre az év végén (tapasztalatom alapján egy max 10 teljesített kreditet jelent a bizonyosoknak). Ja, és még egy kis infó: keresztfélévben kopter szokta tartani az analízist.
2011. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi. 12 féléved van ingyen, a sulid 3,5 éves azaz 8 félév. Ha most belehúzol, akkor max. 1 évet csúszol (ha nem veheted fel már tavasszal a matekot, ha felveheted, akkor lehet, hogy csak felet), és akkor még mindig csak 10 féléved ment el.
2011. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De, PE-s vagyok. Akkor a köv.félévben felveszem a tölteléktárgyakat, ahogy írtad, így talán elkerülöm h bajba kerüljek a kreditek miatt. Ki az a Kopter? Jó vagy rossz h ő tartja az analt? és még valami: jövő héten kéne mennem matek elméletből vizsgázni, érdemes nekiállnom tanulni rá, vagy inkább hagyjam a köv.félévre? Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2011. jan. 7. 18:15
 4/19 Silber ***** válasza:
100%

17:46: Rosszul tudod. Az állam a képzésed + 2 félévet áll. Az másik dolog, hogy egy képzésen maximum 12 félévet tartózkodhatsz.

Kérdező: Dr. Horváth László "gúnyneve". Nála nehezebb a matek mint Slezák vagy Pituk tanár úraknál, viszont alacsonyabbak is a követelmények.

1 hét BŐVEN elég a felkészülésre, ha megcsináltad a zárthelyiket. Ajánlom hogy tanuld be a definíciókat, mert 100 pontból 40 pontot az ad. 50 ponttól kettes. Ennél már csak rosszabb tárgyaid lesznek, szokj hozzá a tanuláshoz. Éjszakázz.

2011. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Silber ***** válasza:
82%

[link]

Itt van a személyes honlapja.

2011. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
ok. Köszönöm. Azt hiszem tényleg hozzá kell szoknom..
2011. jan. 7. 19:41
 7/19 anonim ***** válasza:

hehe, én is PE vegyészmérnök voltam. de leléptem onnan. a jó öreg slezák börni bácsi... szinte már hiányzik. SZINTE. :-P

sokan csúsznak az elején analízísből nem kell aggódnod. sőt szerintem ott nem sok olyan diplomás van, aki a hálóterv szerint végig tudta volna csinálni. :-D

ráadásul nem kell minden félévbe 30 kredit!!! ez csak ilyen ajánlott szám.

2011. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
kopter a kopasz terorista. LOL
2011. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
:D Ígéretes becenév.... Még egy kérdés: Ha csak a matek gyak nem sikerült, de az elmélet igen, akkor köv.félévben mindkettőt fel kell vennem újra vagy csak a gyakot?
2011. jan. 8. 13:13
 10/19 A kérdező kommentje:
Legalábbis remélem, hogy sikerül...jövő héten megyek :S
2011. jan. 8. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!