Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » HA NEM komm. -és médiatudomány...

HA NEM komm. -és médiatudomány, akkor mégis mi?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Idén jelentkezem fősulira, a fent említett szakot néztem ki, mert az érdekel. De tisztában vagyok vele, hogy csak ömleszti az iskola az ilyen végzettségűeket, senki nem megy vele semmire állandóan leszólják stb. és egy kicsit megrémültem... De akkor egy olyan lány akit a reál dolgok teljesen hidegen hagynak, mégis mit tanuljon??? Általában mindegyikre azt mondják, hogy büfészak, amelyik humán tartalmú. Akkor nekem felesleges is jelentkeznem, és soha az életben nem lesz normális munkám?? Mert engem a világból ki lehetne üldözni a matekkal, fizikával, biológiával, kémiával. Jó a biosz talán még valamennyire humán, de az sem érdekel annyira, a többi meg egyenesen agyrém. Teljesen kilátástalan így a jövőm??

Köszi aki válaszol.

20/L


2011. jan. 7. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Biosz az NEM HUMÁN!!!! :O
2011. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Diplomán kívül is van még ezernyi lehetőség. OKJ képzések, felsőfokú szakképzések. És igen, a helyedben én nem jelentkeznék fősulira, ha csak találomra tudnék választani szakot. De van pár szakma, ami szerintem témájában hasonló lehet, mint a fenti szak: újságírói, a nyelvszakok is érdekelhetnek talán.

A biosz pedig matek, fizika és sok kémia egybegyúrva.

2011. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hello!


Én is ilyen helyzetben vagyok, annyi a különbség, hogy én ténylegesen kommunikáció szakra járok. Nyelvérzékem van, tudok három nyelven, de nem mentem nyelvszakra. Tanár nem lennék szívesen. Próbálok bedolgozni minél több helyre, van ismerősöm, akinek bejött. Keresd meg milyen területeken vagy még jó, én pl. mellette csinálok egy OKJ-s képzést is, ami a grafikához áll közel. Valaminek csak kell lennie, ami érdekel és foglalkozol vele szabadidődben. :) A női szakmák nem érdekelnek? Cukrász, kozmetikus, vagy valamilyen kreatív dolog. Illetve még ajánlanám a logopédust, ha szeretsz foglalkozni gyerekekkel. Ott van még az óvónőség, humánosok még könnyen megtudják tanulni a marketinges dolgokat, ami valamennyire még médiához kapcsolódik. Olyan területet amihez nem értesz, azért nem ajánlom hogy válaszd, mert nem tudsz benne a legjobb szakember lenni ha egyáltalán nincsen semmiféle motivációd, hiába lehet vele sokat keresni. A humán szakok közül olyat válassz, ami inkább gyakorlatiasabb jellegű, pl. a kommunikátor-képzésben is vannak hasznosítható dolgok, bármennyire is tűnik haszontalannak az emberek számára, attól függ, hol tanítják. Fontos, hogy vágd a nyelveket, ha nekem nem jön be az élet, kimegyek külföldre és ott fogok tanulni.

2011. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek és bocs a bioszért:)

Engem ez az ami érdekel, az újságírás, utazgatás, "nyomozás", mindig más téma, más emberek, illetve még a dokumentumfilmezés:) de az szfe-re nincs annyi pontom.

Más is van ami érdekel, pont ezek a nőcis szakmák, kozmetikus pl. de az újságírásról nem akarok lemondani:S Jöhetne más szakma is, de csak ha ez már biztos.

2011. jan. 7. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy érdekel valami. Ha tudod, hogy valamit szeretsz csinálni. Ha tudod, hogy valamit akarsz az életedbe csinálni, akkor tedd azt.

De csak akkor, ha határozott vagy.

Természetesen ez még az évek során változhat, mert ki tudja, hogy mi lesz veled 5 év múlva. De, ha meg tudod találni azt a munkát, amit boldogan tudsz végezni, akkor abban könnyebben leszel sikeres is.


Egy 19 éves, reálos-matekos srác :-)

2011. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
No, végre egy aranyos, matekos srác, aki még aranyos tanácsot is adott... :) (és nem lehurrogta a kommédiásokat)
2011. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is:) kedvesek vagytok.
2011. jan. 7. 22:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, egy lány aki nem reálos sok mindent nem választhat, mehet btk-ra, de akkor el kell fogadnia, hogy értelmes állása nem lesz, mert kb semmilyen értéket nem hoznak létre a btksok, jó, kb tanárt kivéve. Senki nem akar valódi, értelmes munkát (mérnöki, műszaki, orvosi) végezni, mindenki kommunikáció, újságírás, műsorvezetés.....ez nem munka, egy cikket bárki meg tud írni, aki jártas az adott témában, és jól tud fogalmazni. Aki fotósnak, színésznek stb művészeti részre megy, az se sok munkát fog végezni, mégis felveszik a milliókat (lásd mindenki bucija)
2011. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatoddal nem értek egyet. Aki a színészetet valóban egyetemen tanulja, az elismerésre méltó. Szerintem nagyon nehéz bejutni az ilyen iskolákba, és ha megnézed, nem is ők lesznek ismertek országos szinten, hanem a tévések. (Persze a színházkedvelők körében igen) A tévébe meg ma már bárki bejuthat, csak legyenek kapcsolatai.
2011. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!