Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik több...

Vannak itt olyanok, akik több mint 24 évesek, és még tanulnak nappali tagozaton?

Figyelt kérdés

Dolgoztok mellette? Vagy a szülők tartanak el? Jól érzitek így magatokat? Miért alakult így? A környezetetek mit szól hozzá?


Én ebben a cipőben járok. Keresem a hasonszőrű embereket, kíváncsi vagyok, vannak-e még rajtam kívül. 26/N egyetemista


2011. jan. 5. 21:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Én még csak 22 vagyok, de még minimum 3 év, mire befejezem a jelenlegi sulim, de inkább 4. De lehet, hogy nem fejezem be, csak a BA-t, aztán átmegyek egy más egyetemre és ott végigcsinálom. De csakis nappalin. Szóval kb. 30 éves koromig egyetemista leszek :D

Az történt, hogy érettségi után elkezdtem egy szakot, mert a barátom is azt végezte. Párhuzamosan okj-t is csináltam. Aztán hamar kiderült, hogy egyrészt sok a kettő, másrészt nem is érdekel az a szak, ezért azt otthagytam és a következő évben csak okj-t csináltam. Onnan felvételizni szerettem volna arra a szakra, amiből okj-m van, de végül is nem mentem el a felvételire (egy betegség miatt nem tudtam felkészülni). Persze erre nem számítottam és a második helyen csak úgy poénból megjelöltem egy szakot. De így azt kezdtem el. Egyébként rossz döntés volt. Ezért gondolom úgy, hogy még váltani fogok.

Kicsit kusza a dolog, elismerem. :D


Szerencsére van egy szuper munkahelyem, ahol kötetlen munkaidőben dolgozhatok és egész jól meg is fizetik. Így el tudom tartani magam, még félre is tudok tenni. Ha minden így marad, akkor bátran tudok még vállalni egy-két egyetemet :)

2011. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is van 25 éves csoporttársam, és ő még idén el is kezdett még egy szakot, jogot, szóval ő is lesz bőven 30, mire kikerül. Én még csak 21 vagyok, de nem bírnám ki még 4-5 évig. Jövőre végzek szerencsére. Szeretek tanulni, suliba járni is imádok, de inkább már elkezdenék dolgozni és megvalósítani önmagam. Sajnos én kiábrándultam az oktatási rendszerből, és amilyen rövid az életem, nem akarok rá többet áldozni.
2011. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
En 21 evesen fogom elkezdeni az egyetemet es 27 evesen diPlomazok - ha minden jol megy xD addig szuleim tartanak majd el (de lehet ilyen 4 oras melo belefer majd). Igazabol kicsit fura hogy majdnem 30 leszek.. de nem sietek annyira igazabol orulok is valamilyen szinten hogy addig biztos lesz hol laknom, nincs gond a meloval stb.
2011. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Szia, en 24 eves vagyok es nappalin jarok suliba.

Nekem azert alakult igy, mert amikor gimiben vegeztem nem mentem tovabb tanulni. Egy mert nem voltam mindenbol jo, ketto mert fogalmam sem volt, hogy mit szeretnek tanulni, harom mert a csaladom nem engedhette meg hogy ne hozzak haza penzt.Egy ilyen part-time OKJs tanfolyamba belekezdtem, de nem sokan jartak igy abbamaradt.

Kozben elkezdtem dolgozni, ami egy nagy kiabrandulas volt szamomra, igy nekivagtam kulfoldnek. Itt dolgoztam 2 evet, es tavaly elkezdtem a sulit. A csoportomban en vagyok a 2. legidosebb. Szerintem jobb, hogy igy alakult, mert ma mar kifejlett szemelyiseggel, felnottkent en dontottem, hogy mit akarok tanulni, en fizetem magamnak, nem a szuleim, es nem non-stop buli a suli hanem inkabb non-stop tanulas, amit viszont nagyon elvezek. En nem tartom jo otletnek, hogy fiatalok 18 evesen el kell donteniuk, hogy mit csinalnak az eletuk hatralevo reszeben. Lasd az elso valaszolo azert megy egy egyetemre, mert a baratja is odamegy! -.-'

Nem a szuleim tartanak el :)

Dolgozom, ami neha (amikor sok a tanulnivalo) olyankor nyug, de amugy meg jo, mert penz, meg mas tarsasag (felnottek!) :) Jo suli utan dolgozni menni, mert suliban mindenki csak arrol beszel, hogy mennyire reszegedett le hetvegen es hanyan d*tak meg :(

A kornyezetem semmit nem szolt hozza: anyamek penzkidobasnak tartjak a tovabbtanulast, egy ket ember meglepodott, a parom o nagyon tamogat benne :)

Ha vegzek szeretnek minel elobb elhelyezkedni es kozben egy part-timeban elvegzett Msc meg a celom. Majd meglatjuk mi lesz belole.

Es nalad mi a helyzet? :)

2011. jan. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ma 00:49-es, csak nem orvosira mész? Gondolom ezt a 6 éves képzésből. És hogy éled meg, hogy a szüleid fognak eltartani? Mert most még oké, de 25-26-27 felé közeledve lehet, hogy kicsit cikinek fogod érezni. Ezt csak azért mondom, mert én is akkor kezdtem el picit rosszul érezni magam emiatt.


Ugyanakkor tudom, hogy vannak olyan szakok, amik mellett nem lehet dolgozni, ilyen az orvosi is. Próbálom győzködni magam, hogy ha megteheti az ember, miért ne éljen a lehetőséggel -- mármint ha a szülei megtehetik, hogy támogatják, akkor miért ne, főleg akkor, ha nagyon nehéz egyetemet csinál az ember.


Egyébként én is ilyen szakra járok (mérnöki), távoktatáson kezdtem egy másik suliban, de átjöttem nappalira, minőségibb helyre (BME), mert úgy alakultak az életkörülményeim. Én 23, majdnem 24 évesen kezdtem el ezt a sulit, és harmadéves vagyok most. Nekem ez másoddiploma.


Úgy igazán dolgozni nem dolgoztam mellette, viszont a régi egyetememem doktoranduszkodtam 3 évig, és kerestem vele annyit, mint ha az eredeti szakmámban dolgoztam volna. A másoddiplomámat költségtérítésesen kezdtem, azt ki is fizettem a magam pénzéből, nem akartam, hogy a szüleim fizessék, azt már elég izének éreztem volna. De aztán úgy alakult, hogy átvettek államilag finanszírozottra, úgyhogy ettől megszabadultam. :)


Viszont közben befejeztem a doktorit, és nincs jövedelmem most, igaz, tandíjam sem. De hát valamiből meg kell élni ugye, és hát még a szüleim tartanak el.


Ciki? Nem ciki? Én kicsit rosszul érzem magam ettől, de most nem férne bele az időmbe, olyan suli ez, ahol szorgalmi időszakban hetente zh van. Mégis gondolkodom rajta, hogy kéne keresni mellé valami melót, azt viszont nem szeretném, ha lassabban tudnék haladni a tanulmányaimmal (előző években párhuzamosan csináltam a doktorival, és még így is lassabban kellett haladnom egy kicsit).


Én alapból nagyon szeretek tanulni, de kicsit besokallok néha, szeretnék már végre úgy igazán a magam lábára állni. A szüleim jó fejek, nem teszik ezt szóvá, és mindenben támogatnak, de 26 évesen kezdem már kicsit kellemetlennek érezni.


Köszi az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat is! Főleg arra a kérdésre vagyok kíváncsi, hogy hogyan élitek azt meg, hogy 24 felett még tanultok, és tanulni is fogtok jó ideig -- mert ebben a korban azért általában már mindenki dolgozik.

2011. jan. 6. 08:11
 6/21 anonim ***** válasza:
én 24 évesen kezdtem az egyetemet. akkor még én is aggódtam kicsit, hogy ez gáz lesz. ráadásul nem tetszett a szak így egy évvel később újrafelvételiztem egy másikra. szóval most 25 évesen megint elsős vagyok (nappalin). de teljesen jó így. egyáltalán nem cink. ráadásul a szakomon többen is vagyunk 23-25 évesek.
2011. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Na, ez jól hangzik! És milyen szakra jársz, ahol többen vannak kicsit idősebbek?


Dolgozol mellette?

2011. jan. 6. 16:35
 8/21 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: matek szak. hát végülis dolgozom, de a munkám nem időhöz kötött, így nem akadályoz a tanulásban.
2011. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 0:49-es. Igen, oda. :) És hát azok alapján amit hallottam, nem nagyon lesz más választásom, mint hogy továbbra is eltartsanak. Igazából megengedhetik, otthon laknék szóval olyan nagyon sok plusz költséggel nem is járna a támogatásom, mint most.

Egyébként már most is sokszor gondolom, hogy de jó lenne már inkább dolgozni, csak az a baj, hogy orvos szeretnék lenni, annak meg megvan a maga menete. Pedig egyébként én is szeretek tanulni, meg nagyon kíváncsi vagyok milyen lehet egyetemistának lenni, csak tényleg olyan jó lenne teljesen önállónak lenni. De majd eljön az ideje annak is. :)

Cikinek mindenesetre nem érzem, nem hiszem hogy szégyellnem kellene majd, hogy egyetemre járok, a szüleim meg rendesek és fontos nekik a jövőm ezért támogatnak ahol tudnak. Cserébe ők meg büszkék lehetnek rám, hogy nem egy útszéliként végzem, és később meg majd én támogathatom őket.

2011. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok, most akarom elkezdeni a második diploma megszerzését, a szüleimmel lakok, még nem volt időm munkát keresni és dolgozni.
2011. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!