Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Februárban nem fogok se...

Februárban nem fogok se diákhitelt, se szoc. Támogatást kapni?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy a szemeszterek elején nem utalnak se diákhitelt, se szoc. támogatást (mint ahogy ez szeptemberben is volt)?


+ a szoc. támogatást újra kell igényelnem az egyetemen? Erről fognak valami értesítőt és kitöltendő nyomtatványt küldeni januárban, vagy nekem kell bemennem érte a TO-ra?

Diákhitelt ugye nem kell újraigényelni?


2011. jan. 5. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Februárban valóban nem kapsz semmilyen juttatást. Majd márciusban kapod meg visszamenőleg a februárit is. Diákhitelt nem kell újraigényelni, és a szociális támogatást sem, legalább is nálunk 1 évre szól, nem kell minden félévben igényelni. Gondolom, máshol is így van.
2011. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor miből fogok megélni? :O
2011. jan. 5. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz.


A szoctámot újra kell igényelni, nem tudom melyik egyetemre jársz, de nálunk nem szólnak, neked kell kinyomtatni a nyomtatványt, vagy Diákcentrumban kérni. Nézd meg a sulid honlapján, meddig kell leadni a pályázatot, de mostanában valamikor.


A diákhitelt nem kell újraigényelni, csak jelentkezz be a suliba a félévre.

2011. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az előző szemeszterben minden hónapban félretettem valamennyit az ösztöndíjból, diákhitelből, szoc. tám.-ból, mert tudtam, hogy februárban nem kapok semmit. Sajnos a szüleim nem nagyon tudnak anyagilag támogatni, úgyhogy spórolnom kell.
2011. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szociális támogatásról érdeklődj a tanulmányi osztályon, mert mint írtam, nálunk 1 évre adják és nem kell félévkor újraigényelni. De lehet, hogy más egyetemen, főiskolán máshogy van. Mindenképpen kérdezd meg, minél hamarabb, nehogy kifuss az időből, ha mégis igényelni kell.
2011. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
spórolni kellett volna, nem egyből felélni mindent.
2011. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is újra kell igényelni a szoctámot.
2011. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!