Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakmák szociológia diplomával?

Szakmák szociológia diplomával?

Figyelt kérdés
Milyen szakmákra lehet menni szociológia diplomával? Milyenek a kilátások a jövőre nézve ezeknek a szakmáknak? Milyen embertípusoknak ajánlott?
2011. jan. 2. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát... szakiránytól függő, hogy hova tudsz vele elhelyezkedni. Lehet a településfejlesztésben, piackutatásban, egyetemeken, hivatalokban, különböző intézményekben (pl. Munkaügyi Központ), lehetsz elemző, készíthetsz statisztikákat... igazából nagyon sok helyre jó lenne.


Persze ezek elméleti lehetőségek. Gyakorlatilag kezdő szociológusként már egy éve nézegetem a munkákat (még suliba járok, de jó előre gondolkodni), és túl nagy kereslet nincs.


Szerintem akkor menj ilyen szakra, ha tényleg ez érdekel, olvasd el a szakleírásokat, stb. Én is annak idején azért döntöttem emellett, mert ez érdekelt, és a mai napig ez érdekel, de a munkaerő-piacon annyira nem kelendő a szakma.

2011. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagy segítség nekem, mint végzős gimnazistának :)
2011. jan. 2. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennek örülök. :) Amúgy nagyon szép szakma, meg érdekes, csak hát... de ha ez érdekel, akkor ne tartson vissza a véleményem, mire elvégzed, lehet már az lesz keresett szakma.

Annak meg nincs értelme, hogy olyasmit csinálj egész életedben, ami nem érdekel. Meg tudod, az álláskereséshez nem elég a végzettség, szerencse, talpraesettség is kell, ha ügyes vagy, akkor bármilyen szakmával el tudsz helyezkedni, ha nem, akkor meg hiába van 5 diplomád. :)


Lapozd végig szerintem a tájékoztatókat, nézd meg a szakok leírását neten, ami érdekel, akkor könnyebben tudsz dönteni majd.

2011. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szinte csak piackutatás, oda meg inkább közgáz. De tényleg. Én szocot is végeztem, szép szakma, érdekes, de elhelyezkedni benne, főleg kapcsolatok nélkül szinte leheteten (szakiránytól függetlenül).
2011. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!