Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakot ajánltok,...

Milyen szakot ajánltok, amivel vélemenyetek szerint könnyebb az elhelyezkedés?

Figyelt kérdés

Szinta bármilyen szakról érdeklődtem mindenhol olyan válaszokat kaptam,hogy az adott szakra nem érdemes jelentkezni.Értem ezt akár egyetemi,akár FSZ képzésekre.Tanárnak nem éri meg lenni,ügyvédnek sem,informatikusnak sem,művésznek sem ,stb,semminek.Talán az orvosi szakma ,amit még ajánlnak,bár az is kérdéses.Mai világban egy fiatal 18 évesnek valóban ennyire nehés jól dönteni?mi is a jó döntés?Szüleimtől hallva régebben könnyebben jutottak az emberek munkához.Véleményetek szerint milyen szakmákkal lehet jelenleg "könnyen" elhelyezkedni?


köszönöm a válaszokat előre.Értelmetlen válaszok kiméljenek.


2010. dec. 30. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam a felvételi előtt, arra jöttem rá, hogy teljesen mindegy, hogy milyen szakra megyek, mert manapság semmivel sem könnyű elhelyezkedni.Nincs sok olyan szakma, amire azt mondanám, hogy nah jó, nehéz lesz, de megcsinálom, mert jól kereshetek vele.Így olyan szakot választottam,amit szeretek, ami érdekel, hiszen később olyan területen szeretnék dolgozni,amit örömmel csinálok, még ha nem is fizetik meg jól.
2010. dec. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg én is ezen az állásponton vagyok.
2010. dec. 30. 22:22
 3/8 anonim válasza:
Szerintem a legjobb esélyed egy IT-s diplomával lesz. Vagy valamilyen szakképzettséggel (asztalos, vízvezetékszerelő, stb).
2010. dec. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kimondottan reál szakok sem rosszak ezügyileg. (Matematika, fizika, stb. szakok.)
2010. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Én is úgy gondolom, hogy a természettudományos ágak, mérnök, ápoló, illetve orvosi képzésekkel talán kicsit nagyobb esélyed lehet az elhelyezkedésre, viszont ezek mind mind olyan szakok, amikhez szerelem kell! Ha a szerelem nincs meg, akkor kínszenvedés lesz az egész, hányingert kapsz minden reggel ha eszedbe jut az, amit tanulsz, és ennek így nem igazán van értelme. Ne szenvedj csak azért egész életedben, mert esetleg jobban kereshetsz, vagy könnyebben elhelyezkedhetsz (JELENLEG... kitudja mi lesz 5-10-15 év múlva). Tanuld azt, amit szeretnél, és lesz ami lesz!
2010. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

"Tanárnak nem éri meg lenni,ügyvédnek sem,informatikusnak sem,művésznek sem ,stb,semminek."


Tanárnak nem éri meg, de biztosan el tudsz helyezkedni (főleg reálszakos tanárként).


Ügyvédekből tényleg nagyon sok van most.


Informatikusnak lenni pedig érdemes, nem is értem, miből gondolod, hogy nem. Művésznek tanulni sosem volt érdemes, nem is azért megy valaki művésznek, hogy majd szénné keresse magát.


A legjobb szakok: orvos, fizikus, matematikus, villamosmérnök, gépészmérnök, informatikus, vegyészmérnök.


Nem annyira jók, de még elmennek a pénzügyi és más gazdasági szakok. Semmi mást ne tanulj.

2011. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt végezd, ami érdekel. Végülis 3, 5 évet kell végigcsinálnod, utána meg jobb esetben elhelyezkedni benne.


Különben szakmában sokszor tényleg nehéz elhelyezkedni. Én azt látom, hogy akiknek nincs kimondtt célja, azoknak a pénzügyi végzettség jó alapot adhat, mert felkapott.

A fentebb említett reál irányok, mint matematikus, fizikus, informatikus stb. csak azért nem jó, mert ezekhez nagyon jó adottság és megszállottság kell. Ez nem csak olyan, hogy odamegyek az egyetemre, elvégzem, utána meg 40 évig matematikus leszek...


Szerintem, ami fontos, az a nyelvtudás. Kiemelem, hogy a tudás, és nem a papír. Angol az alap mindenhol (lehetőleg tárgyalóképes), emellé még plusz pont interjún, ha esetleg még egy-két nyelv is van a tarsolyodban.

2011. jan. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondolj arra is,hogy, ami most felkapott szak (pénzügy, menedzsment, marketing),mire végzel már telített lesz/lehet. Ismeretségi körömből, a te korosztályodból, szinte mindenki közgazdásznak ment. Ha mégis ezt választanád, mindenképp neves suliba menj, nappalira és a nyelv, a nyelv, a nyelv...

Én természettudományos szakra járok és nagyon szeretem, ez érdekel.Kár lett volna olyan szakra mennem,ami nem köt le, mert szenvedés lett volna.Én ilyen vagyok, csak az ragad rám könnyen ,ami érdekel, viszont ha te rá tudod szánni magad, akkor valóban jó egy mérnöki szak.

2011. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!