Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem késő 20...

Szerintetek nem késő 20 évesen, mindezekbe belevágni?

Figyelt kérdés

18 évesen a szüleim unszolására egy humán szakra jelentkeztem. Azóta mindezt már 1000-szer megbántam. Már az első pár napban kiderült számomra, hogy nem illek a csoporttársaim közé. Egyszerűen mindent utálok a szakkal kapcsolatban, egy pozitívumot se tudnék most megemlíteni.

Sokáig agyaltam azon, hogy mi érdekel engem. Igazából 5 percenként változott a véleményem, de egyvalami mindig is érdekelt az pedig az építőmérnök szak. Szeretem a matekot, úgy érzem ezt szakot örömmel el tudnám végezni, és később a munkámat is szeretném. Jövőre szeretnék újraérettségizni matekból emelt szintem és szeretnék németül tanulni (mostanában nagyon elhanyagoltam ezt a nyelvet), később pedig Berlinben vagy Münchenben szeretnék dolgozni. Ezek olyan nagy álmok, hogy néha úgy érzem nem tudom majd valóra váltani őket, mert nem vagyok hozzá elég kitartó, meg nálam sokkal okosabb emberek se tudják ezt megcsinálni, akkor én miért tudnám? Meg nem késő 21 évesen beiratkozni egy másik szakra? Nagyon önbizalom hiányos vagyok. :(


2010. dec. 30. 20:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is 20 évesen agyalok hogy merre induljak és igazából nálam még az a baj h azt sem tudom mi felé...az h neked ilyen határozottan ott vannak ezek a célok..csak a kitartás kell ahoz meg te kellessz!ha végig akarod csinálni kezd el.Később megbánnád ha meg sem próbálog.csak hidd el hogy sikerülhet.
2010. dec. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
áá dehogy késő..én nem építős vagyok de van velük közös órám és sokkal idősebbek is vannak,am sokan 20 évesen érettségiznek
2010. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%
Hány ilyen embert láttam már... Beiratkoztak az egyetemre, majd rájöttek, hogy nem érdekli őket, átmentek másik szakra, természetesen azt sem fejezték be, mert 10 percenként mást akartak.
2010. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Tuti nem késő!

Én most 23 évesen jelentkezem, mire bekerülök már majdnem 24 leszek:)

Amúgy látom van itt valami csicska, aki lepontoz mindenkit:D

Kérlek pontozz le engem is:D

Mekkora egy szánalom:)

2010. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan embert aki 25 évesen iratkozott be egyetemre.Sohasem késő elkezdeni.Csak egy kicsivel több önbizalom kell,meglátod sikerülni fog.Hajrá!
2010. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én építőmérnöknek tanulok! 20 évesen most vagyok elsős, és mondhatni a csoportban többnyire korombeliek vannak. Egy-két 18-19 éves, egy-két 22-24 éves, és a többi mind 20-21 éves emberke. Szerintem egyáltalán nem baj az, hogy szereztél már tapasztalatot valahol máshol. Kell hogy az ember kellő komolysággal csinálja végig, viszont fontos hogy csak akkor válaszd ezt a szakot, ha tényleg tudnád csinálni! Teljesen máshogy kell tanulni, mint egy humán szakon! Nem csak a matek a húzós tárgy, kell a fizika, a mechanika, és némi térlátás sem árt! (és még csak az elsős szívósabb tárgyakat soroltam) Ezek olyanok amiket nem tudsz bemagolni, ha nem érted, nem látod amit kell, akkor a jóisten sem fog rajtad segíteni. Itt addig kell nyűglődni amíg meg nem látod egy-egy feladat értelmét, avagy egy-egy rajzba bele nem látod amit kell! Ha beleszeretsz, akkor szívesen fogod csinálni, és kitárul előtted a világ, viszont ha nem, akkor vért izzadsz vele nap mint nap, és az első félév után sírva menekülsz el! Nagyon meg kell dolgozni a diplomáért, kezd el átállítani az agyadat a reál gondolkodásra!

Én első hónap után úgy voltam vele, hogy ez nem nekem való, feladom. Szerencsére pici főiskolára járok, mindenki ismer mindenkit, olyan felsőbb évesekhez irányítottak, akiknek ment az adott tárgy ami miatt éppen kétségbe voltam esve. Folyamatosan zaklattuk egymást csoporttársakkal, illetve felsőbb évesekhez is rendszeresen jártam "okításra", így pl mechanikából sikerült olyan mértékben meglátnom végre amit kell, hogy azóta évfolyam első lettem belőle, a kedvenc tantárgyam lett, és bármikor elém raknál egy feladatot szívesen megcsinálnám! Ez nem jelenti azt, hogy mindennel így vagyok, de a lehető legjobb döntés volt hogy ide jöttem, és ezt a szakot választottam. Lehet még én is szívok és vért izzadok olykor (sőt biztos), de megéri! :) Ha valóban ezt szeretnéd, akkor neked is meg fogja... a javaslatom csak annyi, hogy ha van ismerősöd, akkor kérd el a jegyzeteit, órarendjét, kérdezd meg miket és mennyit követelnek stb. Olvasgass bele, nézd át, kérdezz bátran, és csak akkor ugorj bele, ha valóban testhezállónak érzed!

2010. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!