Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem késő 20...

Szerintetek nem késő 20 évesen, mindezekbe belevágni?

Figyelt kérdés

18 évesen a szüleim unszolására egy humán szakra jelentkeztem. Azóta mindezt már 1000-szer megbántam. Már az első pár napban kiderült számomra, hogy nem illek a csoporttársaim közé. Egyszerűen mindent utálok a szakkal kapcsolatban, egy pozitívumot se tudnék most megemlíteni.

Sokáig agyaltam azon, hogy mi érdekel engem. Igazából 5 percenként változott a véleményem, de egyvalami mindig is érdekelt az pedig az építőmérnök szak. Szeretem a matekot, úgy érzem ezt szakot örömmel el tudnám végezni, és később a munkámat is szeretném. Jövőre szeretnék újraérettségizni matekból emelt szintem és szeretnék németül tanulni (mostanában nagyon elhanyagoltam ezt a nyelvet), később pedig Berlinben vagy Münchenben szeretnék dolgozni. Ezek olyan nagy álmok, hogy néha úgy érzem nem tudom majd valóra váltani őket, mert nem vagyok hozzá elég kitartó, meg nálam sokkal okosabb emberek se tudják ezt megcsinálni, akkor én miért tudnám? Meg nem késő 21 évesen beiratkozni egy másik szakra? Nagyon önbizalom hiányos vagyok. :(


2010. dec. 30. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem dehogy, egyáltalán nem késő, sokan 50 felett kezdenek el egyetemre járni:) Teljesen időben vagy és jó, hogy van bátorságod váltani, sokaknak nincs.
2010. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kedves vagy!:)
2010. dec. 30. 21:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Én rögtön egyetem után kezdtem a fősulit, de vannak olyan barátnőim, akik 24 évesen kezdték, elvégezték időben, és most jó állásuk van, és boldogok, mert azt csinálhatják, amit szeretnek.


Az álmok megvalósítása sosem késő:)

2010. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

21 évesen miért lenne késő? Én 23 évesen akarok jelentkezni az orvosira..

A vágyaid meg abszolút nem teljesithetetlenek szerintem,csak rajtad múlik..

Ez nem olyan mintha űrutazást terveznél (és még az sem valóraválthatatlan:D)

2010. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
helló, én 21 éves vagyok, és a helyzetem szinte hajszálpontosan ugyanaz mint neked, csak a szakok különböznek. én már otthagytam a sulit, jövőre érettségizek, és új suli..és lehet ez volt életem egyik legjobb döntése, szóval vágj bele!
2010. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Változtass a hozzáállásodon! Tűzd ki a céljaid,s harcolj értük! Semmi sem fog magától az öledbe potyogni,de kitartással eléred a célod! Nem késő. Anyám 40 évesen iratkozott be a jogi egyetemre, azóta már ügyvéd jelölt,s már a célegyenesbe van. Ő mindezt hármunk mellette csinálta,s látod nem lehetetlen! Sok szerencsét és kitartást! ;)
2010. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek!:)
2010. dec. 30. 21:03
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy késő. Még egy 50 évesnek sem lenne késő, nemhogy egy huszonévesnek. Bátran vágj bele és legyen önbizalmad, akkor sikerülni fog minden!:)
2010. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy késő. Én 23 évesen kezdtem el végre azt a szakot, amit - úgy érzem - nekem találtak ki :) És van olyan csoporttársam, aki még nálam is idősebb.
2010. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Sosem késő. Pár nap után ott kellett volna hagynod azt a sulit. Tudom, hogy k. nehéz. A férjem is szinte pont úgy volt, mint te. Szar suli, váltott, azt tanulta amit szeretett és most boldog ember.
2010. dec. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!