Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én érzem ezt egy "kicsit"...

Csak én érzem ezt egy "kicsit" soknak a szakdolgozatomért?

Figyelt kérdés

A szakdolgozatom összesen 72 oldal, ezt vittem el ma nyomtattatni és köttetni. A nyomtatást színesbe kértem mert a mellékletben van pár fénykép (4-5 oldal az egészből). Ezeken kívül színes csak pár táblázat fejéce volt. Két példányt csináltattam és 12 000 Ft-ot kértek csak a nyomtatásért! A kötésnek még ezen kívül darabja lesz 3000 Ft.

Máshol is ilyen árak vannak, vagy csak élek extrém drága helyen?


2010. dec. 27. 12:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván lehúztak, 6000-be nem kerül 72 oldal, kevés színes anyaggal, kötés nélkül..
2010. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az nagyon sok érte...
2010. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Fekete-fehér oldalakért 20 Ft-ot kértek, színesért 180 Ft-ot. (Leginkább az háborított fel, hogy egy vacak kis táblázatfejlécet is úgy számoltak mintha egész oldalas fotó lett volna.) Még úgy is jobban kijöttem volna, ha elbuszozok a főiskoláig és ott intézem.
2010. dec. 27. 12:46
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

két példány az 144 oldal, tehát a nyomtatás oldalanként 12 000/144 = 83,33 ft


Nekem is marha soknak tűnt, de most megnéztem interneten, milyen árakon csinálják mások, és úgy néz ki, ez a reális színes nyomtatásért.


Az már egy megint más kérdés, hogy azt azért lehetett volna, hogy ha egy oldalon csak fekete-fehér cucc van, akkor azt nem színesben nyomtatják.

2010. dec. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

ah, most látom, amit beírtál, hogy külön nézték a fekete-fehér oldalakat, és a színes volt 180 forint. Ez így tényleg nagyon gáz.


Viszont abban nincs igazad, hogy ha az oldalon kevés színes van, azért kevesebbnek kell lennie benne - a nyomtatása ugyanúgy a színes patront használj, szóval az mindegy, hogy az oldalon csak egy két mondat színes vagy az egész.

2010. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, valóban lehúzás. Én ezért fogok szétnézni a fénymásolók árai között, ha majd a szakdolgozatig eljutok (bár van egy hely, ahol már többször jártam, és elégedett voltam a szolgáltatások ár-érték arányával).
2010. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
12.52 vagyok. Amit írtam, h elégedett vagyok, az a copyguru, az ő áraikat elnézve, tényleg nagyon- nagyon drága helyet találtál: [link]
2010. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
12:52 - Na ilyenkor sajnálom, hogy nem vagyok budapesti.
2010. dec. 27. 12:58
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ami igazából nagyon sok az, hogy 20 Forint egy oldal nyomtatása. Én 7 Forintért nyomtatom. Színeset nem éri meg nyomtatni, mert nagyon drága. Azon ne akadj ki, hogy "csak" a táblázat fejléce volt színes és ezért elkérték az egész színes oldal árát. Nem csinálhatják meg azt, hogy kinyomtatják a fejlécet a színesben, átteszik utána a lapot a fekete-fehérbe, és úgy rakják össze az oldalt...

Milyen szakon vagy amúgy?

2010. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
De akkor csak azt a pár oldalt kellett volna színesben kérni, ezek meg az egészet annak számolták. Nekem a kötés 1900/db volt.
2010. dec. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!