Jelentkezik valaki a Zsigmond Király Főiskolára (ZSKF) a 2011. szeptemberben induló képzésre?
Én oda szeretnék politológiára. Mit gondoltok erről a suliról?
És ha jelentkeztek milyen szakra?
Akkor most eloszlatnék néhány tévhitet (és nem a ZSKF beépített embere vagyok, csak egy most végzős hallgató):
1) Nagyjából ugyanazok a tanárok tanítanak itt is, mint a BCE-n, ELTE-n, stb., szóval, ha már színvonalról beszélünk, akkor nem az oktatói minőség a gáz.
2) Csak itthon, Magyarországon van mindenki elájulva a nagy egyetemektől, külföldön teljesen mindegy, hol végeztél, nekik a ZSKF pont ugyanolyan, mint egy Corvinus. Egyébként meg beszélgethetnénk arról, hány, szintén főiskolás barátom csalódott óriásit a nagy egyetemek színvonalában, mert azok gyakorlatilag már csak a nevükből élnek (sorolhatnám...).
3) Ne kergessen bárki illúziókat arról, hogy Magyaro-n elmegy egyetemre/főiskolára és használható tudást fog kapni, mert ez nem igaz (kivéve: mérnök, orvos, stb.). A közgazdászképzésre is ugyanúgy érvényes ez! A felét nem használod majd az életben, amit megtanultál.
4)Amit a ZSKF-ről és már magánfőiskolákról tudni kell: ezek nem állami, hanem magánintézmények, vagyis, alapvetően profitorientáltak. Ez azt jelenti, hogy amin tudnak, pénzt szednek. Ez nem szeretetszolgálat, egyszerűen a piaci verseny ezt diktálja. Ennek van jó oldala is (nagyon szép épület, infrastruktúra, stb), de azt tudni kell, hogy aki itt fizetősre megy, annak a sz.rt is ki kell fizetnie. Szeretném felhívni a gyengébbek figyelmét arra, hogy ez nem az oktatók hibája, én nagyon örülök, hogy rengeteg elismert tanár oktatott, akik szakmailag tényleg a topon vannak. Azonban az iskola meglehetősen egyoldalúan kezeli a pénzbefizetési elvárásokat, szóval nekem eléggé megkeserítették az elmúlt 3 évemet emiatt.
Az a vád is gyakran éri a sulit, hogy mivel magánfőiskola, ezért sok a sznob hallgató, akik csak a pénzért kapnak diplomát. Akkor nem tudom, beszélt-e már ÁjBíEsz-es hallgatóval, hogy ők mit tudnak félévenkénti 2 ezer €-s tandíjért...
Utolsónak:
Elsősorban a szak a lényeg, aztán az intézmény. A nagy egyetemek a nevükből élnek? Az ELTE jogász szakán egy-egy vizsgára többet kellett tanulni, mint ZsKF-en összesen. A komoly, hagyományos szakok igenis kemények a nagy egyetemeken. De persze, ők is indítanak humbuk, tingli-tangli szakokat, hogy a sok hülyének legyen diplomája.
Nem hinném, hogy azért,mert valaki "tingli-tangli" szakra jár,-habár ez is relatív,kinek mi számít annak-akkor már feltétlenül hülye.
Nem mindenkit feltétlenül a "komoly" szakok érdekelnek, hanem amiben érzik, hogy tudnak érvényesülni és közel áll hozzájuk.
Hülyék meg mindig lesznek mindenhol, ahogy normálisak is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!