Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben is bukás a vége?

Ebben az esetben is bukás a vége?

Figyelt kérdés

Műszaki szakközép iskolába járok Nyelvi előkészítő 10. évfolyamán. Év végén ha minden jól megy át iratkozom egy Gimnáziumba. A probléma hogy jelenleg bukásra állok elektrotechnikából és lehet hogy bukom is belőle az év végén :'(

Ez egy szakmai tantárgy, amit nem tanulnak Gimnáziumban. Ha év végén bukom ebből a szakmai tantárgyból és ha gond nélkül megírom a különbözetit a gimiben, akkor mehetek tovább 11.-be?


2010. dec. 22. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha buksz, akkor nem különbözetit kell írnod, hanem javítóvizsgát tenned, mégpedig a régi iskoládban, augusztusban, mivel az új iskolában nem tanítják ezt a tárgyat, és nem is tudnak vizsgáztatni belőle. Tehát még a tavasszal el kell intézned az átvételt a gimnáziumba, de ténylegesen beiratkozni csak akkor tudsz, ha érvényes tanéved van 10-ikben, azaz vagy az év végén, vagy augusztusban egyesnél jobb jegyet szerzel. Különben ugyanúgy marad az évismétlés, mintha nem is gondoltál volna a gimnáziumra.


Gimn. tanár

2010. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ha a pótvizsga nem sikerül, akkor az új évet már a Gimnáziumban folytathatom?
2010. dec. 22. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megbuksz, és veszítesz egy évet. Amíg a mostani iskoládba jársz, addig annak a követelményeit kell teljesítened. Úgyhogy kapd össze magad!
2010. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbuksz, akkor is átmehetsz, de nem 11.-be, hanem csak 10.-be.
2010. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem :S (eddigi válasz adókat felpontoztam)
2010. dec. 22. 20:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, nekem is ez jutott közben eszembe, hogy kérheted a folytatást a 10. évfolyamon az új iskolában, Viszont ez rajtuk múlik, hogy akarják-e! Tehát lehet, hogy nem vesznek át tizedikbe se, ha buktál (mivel nem kötelesek átvenni), lehet, hogy átvesznek, az is lehet, hogy meg tudod velük beszélni, hogy utóvizsga nélkül is átvegyenek tizedikre. Mindenképpen tisztázd velük időben ezt a helyzetet. Az átvevő igazgatóé a döntés joga.
2010. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Khöm. Mivel nyelvi előkészítőd volt... Ezért te még csak 9.es tananyagot tanultál 10.-ben! Tehát amúgy sem mehetnél tovább 11.-be egy gimibe ami 4 éves nem pedig 5, mint a te iskolád.

És a kérdés eléggé elgondolkodtató. A barátom hasonló cipőben volt, csak ő 9.ben jött át egy műszaki suliból a mi giminkbe úgy, hogy ott elbukott 4 tantárgyat... Viszont nálunk elkezdhette a 10. évfolyamot, mert lerakta a különbözeti vizsgákat például a nyelvből amit addig 0.-ban okultunk... Ő így elbukott egy évet, de mégse.. Viszont, hogy nálad mi a helyzet.. Hát szerintem sem engednek a "következő" évfolyamba addig míg minden tanított tantárgyból legalább elégséges nem vagy... Viszont szerintem ha most még év közben iratkoznál át akkor ez a probléma nem állna fent, mert senkit sem érdekelne az, hogy te ilyen elektrobizgentyűs tantárgyból hadilábon álltál, hiszen ott nem tanítanak ilyen tantárgyat. Szóval javaslom ne várd meg az év végét. Most jön a félév még nincs veszve semmi. Azt nem hiszem, hogy át viheted a jegyeidet magaddal, de azt igen, hogy le tudnak zárni téged az év végén majd ha most átmész egy gimnázium 9. évfolyamába...

2010. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen-Igen. Felmerült ez is, hogy most kéne fél évkor átmennem és akkor még TALÁN be tudom hozni azt a lemaradást, ami fél év alatt történt, azokból a tantárgyakból, amit nem tanulok most SZK-en. És akkor az elektrotechnika jegyeim nyilván nem viszem magammal egy gimibe.

Az hogy 9. vagy 10. évfolyamba vesznek át, függ attól hogy az adott tagozat nyelvi előkészítőnek indult, vagy sem

2010. dec. 22. 21:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!