Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Író szeretnék lenni, de mi...

Író szeretnék lenni, de mi legyen az első lépésem?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek írni, már kis korom óta írok verseket és izgalmas történeteket...

Most 18 éves vagyok és 2 éve írtam egy hosszú roman-ot!

Hogy tudnám valakinek mutatni aki ért ehez, és aki nyilvánoságra tudja vinni?


2010. dec. 22. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem hogy az "ehez" szót félre gépelted,és így véletlenül lemaradt a másik H betű..

Én a helyedben mielőtt pénzt áldoznék a könyvkiadatásra,idegen személyeket kérnék meg kritikusnak..Mivel ők nem barátok,nem rokonok nem fognak neked finomítani..Csinálj egy statisztikai adatot.

Írd fel hány embernek adtad olvasásra a könyvedet,majd százalékban hány embernek tetszett vagy nem tetszett.Ha nagyobb arányban dicsérik akkor keresnék egy könyvkiadót..

PL: őket.

[link]

De rajtuk kívül még nagyon sok könyvkiadót találsz a neten...

sok sikert..

2010. dec. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kezdj el írni!
2010. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Keress a neten írói közösségeket. Jó kezdés lehet a karcolat.hu. Ide beküldheted az írásaidat, és építő jellegű kritikát fogsz kapni. Olyan emberek fognak véleményt mondani, akiknek már jelent meg könyvük, vagy novellájuk - eleinte a józan kritika nagyon fontos, hiszen így fogsz csak fejlődni. Ne tántorítson el, ha lehúznak, csak a gyenge pontokra világítanak rá. Jegyezd meg, sosem az írót bírálják, hanem az írást. Sok írástechnikával foglalkozó könyvet olvasgatok, fórumokat, a legfontosabb első lépésben az, hogy írj. :) Amúgy ajánlom az irodalmi pályázatokat. Olvass sokat, hogy a szókincsed bővüljön, és Neil Gaiman tanácsával élve: élj sokat, hogy tudj miről írni!
2010. dec. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

az első válaszoló:

Német vagyok...ott születtem, ott nőttem fel!

És most csak tovább tanulni jöttem, de Németül írnám a könyveim, de azért köszi, hogy kijavítottál! :)

2010. dec. 24. 11:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!