Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 20 éves lány vagyok és bébiszi...

20 éves lány vagyok és bébiszitternek tanulok mert imádom a gyerekeket, szerintetek a mai világban mennyire lehet megélni itthon ebben a szakmában?

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

semennyire, az emberek orulnek, ha van penzuk etelre, nemhogy fizessenek valakit, akit a nagyi helyettesithet

kulfoldon viszont meg van eselyed, de nezd meg jol, hova mesz, sok helyen alulfizetnek

2010. dec. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja, itt maximum bölcsiben vagy oviban találsz munkát.
2010. dec. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

amig otthon voltam, addig is voltam lyan csaladnal, akinek meg tudtam elni belöle. Nekem pont ugy jött ki, hogy egyik helyen kellett lennem 8-tol 3-ig, napi 5.000 ft-ert, d.u 4-re kellett nem messze ettöl a csaladtol mennem az oviba a gyerekekert es estig velük lennem, orankent 1000 ft-ert, ez kb 160.000 ft-ot jelentett, föleg, ha meg ejszakara is bejött valami. Evesre nem nagyon kellett költenem, mindegyik csaladnal bele van kalkulalva, hogy ott eszel a gyerekekkel. Hozzatennem, ez az utolos evben volt, amit otthon töltöttem, nekem addigra 7 ev tapasztalatom volt, nagyon erös referenciakkal, egy ev külföldi au pair-kedessel, es allati nagy szerencsevel, hogy pl idöben is igy jött ki, hogy pont tudtam menni egyik helyröl a masikra.


Most megint külföldön vagyok, itt egyreszt jobban megfizetnek, masreszt viszont azert felöröli a helyzet az embert, hogy nem nagyon tud elöre szervezni, mert barmikor hivhatjak, es az embereknek olyanra van szüksegük, akit barmikor hivhatnak, különben nem er semmit az egesz, meg, hogy ahhoz, hogy meg tudjak elni belöle, egyik helyröl a masikra rohantam csak, meg az allando görcs attol, hogy mi van, ha üti egymast majd valamiert a ket csalad, kinek mondjak nemet? (mindket csalad tudta, hogy van masik csaladom is, söt, hogy van 3-4 csalad, ahova estenkent hivnak, de az inkabb pentek-szombat este volt, ez igy korrekt)

2010. dec. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"mennyire lehet megélni itthon ebben a szakmában?"

Jelenleg semennyire, korábban se nagyon.


kis módosítás: "mennyire lehet megélni kicsit nyugatabbra ebben a szakmában?"

Nagyon, keresik is őket; ellátást, szobát is kapsz, bőven zsebpénzt, sokszor oktatási hozzájárulást is.

2010. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

harmadik vagyok


Jeleznem, az utolso ev, amit otthon töltöttem, nem olyan reg volt. Konkretan 10 honapja vagyok megint külföldön. Gondolom nem az elmult 10 honapban valtozott ennyit a helyzet. Nem egy csaladnal voltam allasinterjun, ahol minden nap kellett volna menni, mert nem akartak meg oviba/bölcsibe vinni a gyereket, es mindenhol napi 5.000 ft körül fizettek volna. ez egy honapban 100.000 ft.


Voltam olyan csaladnal, ahol bent lakassal, ellatas mellett 70.000-et fizettek volna.


Nagyon sok gazdag csalad van, kevesebb, mint szegeny, ez teny, de Budapesten a II., XII. ker.ben, Budakeszin, Busaörsön, Nagykovacsiban, Erden rengeteg olyan csaladnal voltam, interjun, vagy dolgozni, hogy nekik ez az összeg semmi volt.


Igen, ha nem talal egy allando csaladot, csak abbol akar megelni, hogy egyik este ide megyek gyerekre vigyazni, masik este oda, abbol nem lehet megelni. Ha beszelsz angolul, akkor meg könnyebb jol fizetö csaladot kifogni. Nem a szegeny csaladok keresnek babysittert, de meg csak nem is az atlagos keresetüek.


Nem tudom, most, hogy megy, en 16 evesen kezdtem estenkent gyerekre vigyazni, orankent 800 ft-ert, aztan szep lassan lett kellö referenciam, tapasztalatom, hogy egymasnak ajanlottak a csaladok.

2010. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

bocs, nm fejeztem be.


szoval, ha egyszer bedolgozod magad ilyen körökbe, akkor meg fogsz tudni elni belöle. Olyan szintü gazdagsagot lattam, hogy azt el sem hinned. Es nem 1-2 csaladrol van szo. De erre eletet szerintem nem lehet alapozni, annyira esetleges.

2010. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!!!

Mellesleg én is úgy gondolom hogy ez nem egy állandó munka de úgy vélem,hogy meg lehet belőle élni ha nem is örökre de egy ideig igen mert hiába van válság vannak olyan családok Magyarországon akiknek mondjuk havi 100.000 meg se kottyan!!!Csak igen be kell kerülni ezekbe a körökbe...mellesleg ha nem sikerül itthon elhelyezkednem akkor sem keseredek el,mert nénikém 10 éve él kinn Amerikában mint bébiszitter és elég jól keres szóval lenne hely is ahova kimehetnék csak hát ez egy komoly lépés számomra és nem tudom mennyire vagyok felkészülve arra,hogy elszakadjak az itthoni életemtől...

2010. dec. 21. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!