Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelenleg pénzügy és számvitel...

Jelenleg pénzügy és számvitel szakon tanulok, ha itt könnyen megy a matek, akkor érdemes lenne matematika szakra mennem?

Figyelt kérdés
Mind a kettőt levelezőn végezném, szerintetek lenne értelme?
2010. dec. 17. 20:29
 1/4 Silber ***** válasza:
A matematika NAGYBAN eltér attól, amivel te pénzügyön találkoznál. Nem csak algebra, de geometria, vektoranalitika, számelmélet... A matematika nem csak összeadásból/kivonásból áll, hanem rengeteg témaköre van.
2010. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen más a kettő, nehogy átmenj. Meg más diplomát is ad, a fő kérdés az az, hogy mi szeretnél lenni (pénzügyes, vagy egyéb közgazdász, matematikus, vagy tanár) A pénzügyön nem kérik számon annyira az elméletet, inkább gyakorlatban kell alkalmaznod a tanultakat, a matek szakon oldalas elméleti bizonyításokat kell megértened, és megtanulnod. Szóval attól még hogy tudsz deriválni, nem biztos, hogy minden deriválási szabályt le tudnál vezetni. (ha mégis akkor menj át:)
2010. dec. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a közgázos matek egy nagy vicc. persze, te most biztos nehéznek érzed, de hidd el, hogy nem az.

persze, attól még nyugodtam átmehetsz matek szakra, ha azt szeretnéd, de abból ne vonj le következtetéseket, hogy pénzügyön jó vagy belőle. főleg ne levelezőn! én matek szakos vagyok, tudom miről beszélek...

2010. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha érdekel a dolog, és érzésed szerint menne is, akkor miért is ne?


Abban igazuk van a korábban válaszolóknak, hogy egész más a matek szak matekja, mint közgázon, de attól még lehet, hogy az is menne, hogy eddig nem így tanultad a matekot.

2010. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!