Orvos szeretnék leni?

Figyelt kérdés

sziasztok lenne egy pár kérdésem

az orvosi egyetemröl és a szakmárol

1.(álamilag támogatotba)hányasnak kell lenem hogy felvegyenek a pécsiegyetemre általános orvos tudományi karra(pécsi vagyok)és az éretséginek kb hogy kell sikerülnije hogy ide be jusak


2.mien tantárgyakba kell erösnek leni a boilogiát azt nagyon szeretem

de mikböl kel mégg matekbol gyenge vagyok..


3.sebész szeretnék leni és abba nehéz elhelyezkedni külföldön angliába és menyi a fizetése ft-ba


4.nagyon nehhéz az egyetem vagy ellehet viselni??(napi kb hány órát kell tanulni 4-5 óra az elég lesz hozzá vagy kevés)


5.a rezidens az mit jelent ha odájig eljutok akkor ott már müthetek is vagy csak nézhetem a mütéteket vagy aszisztálok ott??

vagy mi??

kb enyi kérdésem lenne egyenlöre

(bocsi a helyes irásra gyorsan irtam :D)


2010. dec. 11. 13:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%
Ilyen helyesírással el is felejtheted az orvosit.
2010. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Kitűnőnek kell lenned

2. Biosz, Kémia, Fizika

3. Ki tudja, mire elvégzed milyen lesz a helyzet... Ha fizetés miatt mennél orvosira, akkor amúgy sem tudod elvégezni. az nem elég motiváció.

4. Tőled függ, hogy mennyire nehéz és, hogy mennyire viseled el (bár szerintem amit szeretsz, azt nem elviselés kérdése...)

5. Eleinte csak nézheted, de egyre többet kell segíteni benne, míg végül te végzed el a műtétet.

2010. dec. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Na haragudj, de akik képesek a biológiát-kémiát a megfelelő szinten megtanulni, azok általában a helyesírást is meg tudják tanulni elfogadható szinten. Te ettől még messze látszol lenni, húzzál bele.
2010. dec. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugye ez vicc? Vedd lejjebb a vágyaidat, sose leszel orvos! 41 helyesírási hibát számoltam össze, mind borzalmasan durva (miLYen, sikerülnIE!!!,)azonnal kérj diszgráfiavizsgálatot! Teendő: magyartanár: levél a nevelési tanácsadónak.
2010. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked még a felsőoktatást sem ajánlom, nemhogy az orvosit...
2010. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha matekból gyenge vagy akkor nem menne a kémia
2010. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is tanuld meg a magyar helyesírást.

Kitűnő érettségi és tanulmányi eredmény kell a bejutáshoz, na meg biosz emelt szintű érettségi, vagy kémia és egy angol nyelvvizsga sem hátrány.

A matekra szükséged van, sőt a fizikára is, mert pl ott a biofizika, biokémia és bizony ott keményen számolni kell.

Van orvosis ismerősöm, állandóan tele vannak tanulni valóval és órákkal. Tehát nem napi 4-5 órákról van szó, hanem 8-10ről, ráadásul hatalmas az anyagmennyiség, sok a vizsga. Hatalmas szorgalom kell és kitartás, ha végig akarod csinálni, ráadásul állami képzésben.

azt írod sebész szeretnél lenni, az még további jó pár év suli az alapképzésen felül.


Szerintem tanulj szakmát, vagy keress mást, mert a stílusodból és nyelvi képességeidből az jön le, hogy te nem vagy orvosnak való.

2010. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ilyen helyesírással nem fognak felvenni... Ezt nem lehet csak a kevés időre fogni. Én idén vagyok elsős, és megpróbálok válaszolni a kérdéseidre:


1)Kitűnőnek kell lenned az 5 érettségi tantárgyból (magyar, matek, történelem, idegen nyelv, és nálam pl. biológia, én matekból 12.-ben négyes voltam, és majdnem lecsúsztam a ponthatárról), és nagyon jó érettségiket kell írnod mindenből (legalább 80, de inkább 90% felett), és vagy biológiából, vagy kémiából, vagy fizikából emelt szinten kell, hogy érettségizz.

2) Biológiából, és vagy kémiából, vagy fizikából kötelező érettségizni. (utóbbiak matektudás nélkül nem igazán kivitelezhetőek)

3) Ez még sokat változhat, mire elvégzed a 6 + x (ha jól emlékszem, szintén 6) évet.

4) Nagyon nehéz, és napi 4-5 óra tanulás nem elég. Esetleg hét közben, de hétvégén inkább 10-12 órát kell tanulni.

5) Ha elvégzed a 6 évet, utána kötelezően rezidensnek kell menned, és még x évig (esetedben 5-6) tanulni, mire sebész szakorvos lehetsz (és még plusz jó pár év, ha pl. tumort is akarsz operálni), rezidens éveid alatt csak asszisztálhatsz...


Összefoglalva nagyon nehéz, nagyon sokat kell tanulni, hogy bejuss, és még 100* annyit, hogy benn is maradj, és ilyen hozzáállással inkább ne ezt válaszd hivatásodnak...

2010. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Helló!

A tantárgyi feltételeket az előttem szólók elmondták.

Hogy elviselhető e az egyetem? Ez a saját szorgalmadtól,tudni vágyásodtól függ!

Szerintem még ne a fizetésen gondolkodj,mert mire sebész szakvizsgát szerzel 11 év, addig meg sok víz lefolyik a dunán!


Hogy a rezidens műthet e? Igen műthet! Ha elvégzed az 5 év medikus képzést és államvizsgát teszel, folytatod a rezidens képzéssel ami 2 év, majd jön a szakvizsga ... szóval sok-sok év ez az orvosi!


Sok sikert hozzá! De egy orvos jelölt, ha siet, akkor is tud helyesen írni!

2010. dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Diszgráfia-vagyok

az a baj úgy

is lehetek orvos?

Engem ez nagyon idegesit

2010. dec. 12. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!