Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért adnak manapság hülye...

Miért adnak manapság hülye dolgokért szaktanárit?

Figyelt kérdés

példa itt egy kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..


ezek mire jók?????


2010. dec. 9. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem új keletű dolog. Az én ellenőrzőm is tele volt annak idején.

Nem tudom, hogy mire jó. Olyan piti dolgokért osztogatnak és olyan gyakran, hogy teljesen elveszíti a nevelő célját az egész.

2010. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van akire visszatartó hatással fog bírni van aki kiröhögi a tanárt.

18/F

2010. dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Régen is adtak, igaz sokkal ritkábban. Aki akkor kapott, az egy időre meghúzta magt, meg persze a szülők is másképp reagáltak. Én egy elég szigorú középiskolába jártam, azért is szaktanári járt, ha valakinek épp nem volt begombolva a köpenye vagy ki volt festve.. Szóval az itt belinkelt dolog ehhez képest már tényleg kemény... Mondjuk, pedagógusként én azért belülről is látom a dolgokat és sajnos nem sok jó tapasztalatom van... amit manapság megengednek maguknak már az alsó tagozatosok is, az bizony nem semmi... Nem akarok ítélkezni, mert nem feladatom (emellett nekem is van 3 kamasz gyerekem), de ahogyan manapság viselkednek a tanulók, az sokszor már túlzás... emellett a jogaikkal nagyon is tisztában vannak, meg a tanár kötetességeivel, de a saját kötelességükről szeretnek elfeledkezni...
2010. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, én sem értem,tavaly kaptam 6-ot (ugye + a 2 osztályfőnöki is hozzájuk a 3-3 miatt) de olyanokért ...pff


pl. a fizika tanár mindig rám szállt már 3-éve nem hagy lógva és mindig mondta miközben ültem hogy ne bambuljak mert beír,ezt elmondta 3-szor utána már én mondtam neki hogy jólvan írja már be mert unom.


aztán mikor az 5-ik jött akkor megkérdezte az a p@raszt nő (társadalom ismeret-.-) hogy mit szólnak ehhez majd otthon?Mondom majd röhögnek egy jót.Aztán volt nagy pislogás.(mondjuk ennek a szaktanárinak is érdekes a története:jelentek erre elkezd engem kritizálni meg szekálni én meg annyit mertem mondani hogy jólvan nem érdekel nem jelentek)

2010. dec. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat:D
2010. dec. 9. 18:19
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
arra,hogy a tanár a semmi tekintélyét a magasba emelje.feleslegesen.csak fogyasztja a tollat,mert aki belevaló gyerek azt nem érdekli a tanárok beírása,ugyanúgy folytatja a "munkásságát".
2010. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell itt a cinizmus. Az egész egy kötelező formalitás! Úgy, mint kötelessége jegyeket is adni. Nem osztályozhat le valakit jegy nélkül puszira... Ugyan így van az is, ha te kidobod az egyik diák tornaruháját a kukába és kinevetitek a haverjaiddal akkor ezt honorálni kell! És mivel már nincs testi fenyítés csak ezzel lehet. Én szétverném a hülye gyerek fejét hazafele, hogy miért így növeli a reputációját a haverjai előtt, de ez mellékes.

A piti dolgok ugyan ilyenek. Épp ezért van 5db jegy illetve manapság már számtalan, hiszen van 3as fölé is meg 3/4 meg 4es alá meg ezek... És ugyan ilyen a beírás, intő, rovó, fegyelmi és ezeknek a ragozottabb válfajai , hiszen nem mind1, hogy osztályfőnöki, szaktanári vagy igazgatói "dicséretben" részesültél.


Én 5.es koromban 11 évesen megállítottam a mozgólépcsőt VÉLETLENÜL! Húztam az üveget aztán épphogy benyomta a gombot. Észre sem vettem kb csak azt, hogy hirtelen megállt az egész mozgólépcső... Aztán hiába voltam messze a favorit az of kénytelen volt beírni nekem , mert megkövetelte a FORMALITÁS.

Ugyan így a késéseket is muszáj így minisztériumi rendelet alapján honorálni.


Úgy hiszem kimerítő választ adtam.

(Nekem is volt 13 intőm és 1 rovóm 3.-os koromban azért, mert nem csináltam házit, mert nem írtam fel és elfelejtettem! Viszont engem 9 évesen sem ruháztak meg ezért... Viszont bepótoltam mindig...)

2010. dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy úgynevezett 'beíráskirálynő' vagyok:D (Ahhoz képest most másodéves egyetemista vagyok egy elit helyen, ahol már szerencsére nincs intő:D). Szóval, egészen elsőtől 10-ig átlagban egy évben 4 intőm volt. Olyan 6-ig nagyon szigorúan vették a szüleim a dolgot. Így visszanézve undorítónak találom az egészet, azért, mert aki ugyanazt követte el, mint én, az nem kapott semmit, mert az anyja jóban volt a tanárral. A mai napig a fülemben cseng, amit az akkori of-öm mondott: az egy dolog, hogy X ezt csinálta (X vagyok én), de hogy Y (Y a barátnőm volt, akinek az anyjával jóban volt a tanár.) Tehát így visszatekintve rádöbbentem, hogy már akkor is be voltam skatulyázva, mint hülye, elmebeteg gyerek, és tehettem én bármit, nem tudtak kilépni ebből a szerepből. A másik pedig, hogy olyan baromságokért kaptam beírásokat! Például 9 éves korunkban a tanárnő felolvasta nekünk Adytól az 'Őrizem a szemed'-et, és kérte, hogy értelmezzük. Én világ életemben élénk fantáziával voltam megáldva, így nagy buzgón jelentkezve elmondtam, hogy Ady a komódjára rakta kedvese szemeit és ott őrzi. zért beírt az a hülye nő, pedig én komolyan gondoltam, kis hülye fejjel...:S A másik meg, hogy véltlen eltörtem egy padot, mert ráültem, erre a b*zi of. elintézte, hogy ezért igazgatóit kapjak! Huhh, ha erre gondolok még most is mérges leszek:@ Bocsi a regényért:P
2010. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!
2010. dec. 16. 13:23
 10/10 linkids válasza:

Figyeljetek, nekem is voltak szaktanáriaim, legtöbbsör ezeket fotók formájában beküldtük legalja.hu-ra

pld:

osztályba kergettünk egy csajt, aztán elkezdtük csikizni, tesitanár bejött a terembe, és azt írta az ellenőrzőmbe h egy haverommal lány osztálytársunkat molesztáltuk.

Akkor mostani osztálytársam mesélte h refibe 48 beírással zárta az év végét.

Akkor volt olyan h exemnek miniszoknya és magassarkú hordásért írtak be szaktanárit.

Ezeket mi is kérdezgettük h miért jók, elvileg nevelési szándékkal, (elvileg) ezért otthon lebaszást kap a gyerek.

2010. dec. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!