Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem kapok ösztöndíjat?

Miért nem kapok ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

Ma kaptam értesítést levélben, hogy nem részesülhetek jövőre Bursa Hungarica ösztöndíjban. Ez elvileg szociális alapon történik. Anyukám egyedül nevel, apámat sosem ismertem, gyerektartást nem küld, mert rokkantsági nyugdíjon van. (anya tartotta vele egy ideig a kapcsolatot,nincs villany, nincs víz, se gáz a pici tanyai házában neki is kell a pénz). Anya 75ezret keres nettóban, van 25 ezer forintos lakáshitelünk, családi pótlékot nem kapunk, mivel egyetemre mentem és így össz-vissz 50ezer forint tisztán a havi kereset kettőnkre.

Alig élünk meg, beteg vagyok, drágák az állandó gyógyszereim, tv-nk sincs, mert nem tudjuk fizetni, csak internet egy 11 éves gépen, mert kell a tanulmányaimhoz.

Túl gazdagok vagyunk ezek szerint? :S Vagy miért nem kapunk támogatást? Azt hittük ez szociális alapon működik.


2010. dec. 2. 16:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Szociális ösztöndíjat kaptam az egyetemtől (6000 Ft-t), ott egy főre esőnek 25000 Ft-ot számoltak. Utólag megkérdeztem miért, mivel így jóval több pontot kaptunk. Azt mondták, hogy mivel a hitel alapból levonódik a jövedelemből, ezért csak azt nézik, ami tisztán hozzánk kerül. És hát így történt. :D
2010. dec. 2. 17:45
 12/17 A kérdező kommentje:

Azért lettem amúgy szomorú, mert itt gyakori kérdéseken is elég sokan megkapták, ahogy olvastam és szerintem nem gondolná az ember, hogy esetleg az egy főre esőjük 15ezer Ft alatti. Csoporttársaim közül is olyanok kapták meg, hogy bárki megirigyelhetné a márkás ruháikat, meg a kis elektronikus ketyeréiket. :D Gondoltam, ha ők kapnak, akkor én, aki 7 éve kuporgatja saját magának a kis pénzt, hogy ruhát tudjak venni évente, mert anyának nincs rá pénze az megkapja.

De hát mindig a szegény ember húzza a rövidebbet. :(

2010. dec. 2. 17:51
 13/17 anonim ***** válasza:
Próbálj meg fellebezni, mert én is megkaptam annak idején, pedig nekünk többre jött ki az egy főre eső jöv., és nem jártam messzire suliba, 70km-re csak. És testvéreim sem voltak már iskolások, ha jól emlékszem.
2010. dec. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Jól van, megpróbálom. Veszíteni nem fogok semmit. :) Köszönöm a segítségeteket. :)
2010. dec. 3. 07:07
 15/17 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyd annyiban! Azt szeretném megkérdezni, hogy esetleg nincs-e a családodnak és a település vezetésének ellentéte, mert ez is oka lehet, hogy nem kaptál. Meglehetősen furcsának találom, sőt gyanúsnak, hogy ilyen körülmények mellett nem kaptál. Én azt javaslom, hogy írj a Bursa "központba" is, ne csak az önkormányzatnak. A www.bursa.hu-n megtalálod a címüket vagy hívd fel őket vagy írj e-mailt.
2010. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ellentéte? :D Anya egyszerű egészségügyi dolgozó, apám meg kőműves munkás volt régen faluban( ő nem is ebben a városban él, ahol mi, nem is élt soha). Nem tudok semmi ellentétről, soha semmi ügyünk nem volt az önkormányzattal. :) Úgyhogy efféle probléma nincs. :) Hétfőn próbálunk majd tenni valamit.
2010. dec. 4. 23:11
 17/17 anonim ***** válasza:
Sikerült valamit intézni?
2010. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!