Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem kapok ösztöndíjat?

Miért nem kapok ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

Ma kaptam értesítést levélben, hogy nem részesülhetek jövőre Bursa Hungarica ösztöndíjban. Ez elvileg szociális alapon történik. Anyukám egyedül nevel, apámat sosem ismertem, gyerektartást nem küld, mert rokkantsági nyugdíjon van. (anya tartotta vele egy ideig a kapcsolatot,nincs villany, nincs víz, se gáz a pici tanyai házában neki is kell a pénz). Anya 75ezret keres nettóban, van 25 ezer forintos lakáshitelünk, családi pótlékot nem kapunk, mivel egyetemre mentem és így össz-vissz 50ezer forint tisztán a havi kereset kettőnkre.

Alig élünk meg, beteg vagyok, drágák az állandó gyógyszereim, tv-nk sincs, mert nem tudjuk fizetni, csak internet egy 11 éves gépen, mert kell a tanulmányaimhoz.

Túl gazdagok vagyunk ezek szerint? :S Vagy miért nem kapunk támogatást? Azt hittük ez szociális alapon működik.


2010. dec. 2. 16:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

igen, szociális alapon van. A feltételeket itt találod, nézd meg ,hogy melyiknek nem feleltél meg:


[link]

2010. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nézem. :)
2010. dec. 2. 17:08
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem találtam kimondottan feltételeket. Önkormányzati dolgozó ismerősünk segítségével átnéztük az önkormányzatnál a pályázatomat, amit beadtam, mert volt anyával kérdésünk, amit nem értettünk. Formailag ott, ahol le kellett adni a pályázatot helyesnek találta az ügyintéző nő, ezért le is adta és örültünk, hogy nincs vele semmi gond. :S Mellékletnek minden szükséges iratot mellékeltünk, amit kértek, azt ott is ellenőriztük. Ezért nem értem, hogy miért nem vagyok rá jogosult. 35ezer nettót kéne havonta keresnie anyának, hogy kapjunk? :S

A levélben valami pontszámítás alapján történt ez az egész és elvileg annak nem feleltem meg, de arról semmiféle információt nem adtak meg. :S

2010. dec. 2. 17:15
 4/17 anonim ***** válasza:
Pontszámítás: [link]
2010. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy van egy fix nettó összeg ami ha kevesebb akkor lehet igényelni csak.Azt írtad,hogy te úgy számoltad hogy kettőtökre havi 50.000 forint jönne ki..Lehet,hogy ennyi elég is,hogy elutasítsanak..Valaki hátha megtudja mondani,hogy mennyinek kell lennie 1 főnek ez az összeg,hogy jogosult legyél az ösztöndíjra..
2010. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
50 ezer forint a tiszta nettó jövedelme anyának havonta. Ha ebből kiszámítod az egy főre jutót akkor az 25ezer Ft. :( A mostani minimum pedig azt hiszem 28500. (nem vagyok teljesen biztos)
2010. dec. 2. 17:31
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem..Anyukádnak 75.000 forint a netto jövedelme(te írtad le)

Lehet,hogy ezt vették,hiába van 25.000 Ft lakáshitele...

De miért nem fellebbezel? Miért nem kérdezed meg az ismerősötöket aki segített nektek?Így többet megtudhatnál..

2010. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát én ezt nem értem, nem is fogom. Gondolom megint az volt a baj, hogy nincs 100 testvérem még rajtam kívül és nem lakok 100 km-re az egyetemtől, hanem a székhelyen vagyok. De azért kíváncsi lennék, hogy a polgármester úr, hogy tartaná el a családját havi 50ezer forintból, úgy hogy abból fizeti a rezsit, gyógyszereket, ruhákat, élelmet. :S
2010. dec. 2. 17:43
 9/17 anonim ***** válasza:
amit a második válaszoló linkelt, azt nézd meg! Ott van, hogy mi hány pontot ér, nálatok pl ez a havi 25e Ft sajnos csak 5 pontot, miközben 20 pontot is lehet kapni. Olyan feltételek vannak, amiknek gyanítom, hogy nagyon kevesen felelnek meg. Nézd meg a leírás közepét mindenképp!
2010. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
pontosan leírtad, hogy mi a baj: eltartottak száma, megyeszékhelyen lakás -> ez mind-mind pontveszteség
2010. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!