Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs kedvem tanulni ) : Mit...

Nincs kedvem tanulni ) : Mit tegyek? Úgyse sikerül semmi, még, ha tanulok akkor se

Figyelt kérdés
És nagyon sokat kéne:'( :( :(
2010. dec. 1. 14:07
 1/9 A kérdező kommentje:
és az egész sulihoz nincs kedvem,várom már a hétvégét:(
2010. dec. 1. 14:18
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem sincs kedvem tanulni, ráadásul mindenből decemberben lesz vizsga (20-21) és kötelező is felvenni, hiába van januári időpont is, mert hogy a decemberi a hivatalos.... :S

Nekem is nagyon sokat kell (kéne) tanulni, de tudom, hogy nem nagyon fognak sikerülni a decemberi vizsgáim, mert nehezen tanulok és nekem ez így sok lesz.

De ne add fel, nem érdemes. Ülj le és tanulj, sopánkodásból még senki sem szerzett diplomát vagy szakmát, vagy akár érettségit, de ahhoz, hogy elérj valamit tenni is kell. Ha buksz (nem te lennél az első a világon), akkor majd sikerül máskor, de a lényeg, hogy ne add fel és tegyél meg mindent annak érdekében, hogy sikerüljön.

2010. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is: legyél optimista! Tudom, ez sokszor nehéz, de ha már úgy ölsz neki a tanulásnak,hogy utálod és nem fog sikerülni, akkor tényleg nem fog. Tegyél meg minden tőled telhetőt. Nem kell halálra tanulni magad, de azért foglalkozz vele! Vannak ezek a tanulási praktikák. Ha egy fogalom,kifejezés nem megy, vedd a fáradságot és írd fel egy lapra.Csinálj ilyen kis kártyákat. Hajrá!:)
2010. dec. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Nemtudom hány éves vagy... de elmondanám az én módszerem.

Érettségi előtti év nyarán elmentem segédmunkások csicskásának. Volt olyan hogy reggel 6kor kezdés 9kor hazaérkezés. Hulla nehéz volt folyamat cipekedni meg anyagot hordani pedig jó fizikumba voltam, míg mások fürödtek buliztak és élték a kis életüket. Pénzügyileg se érte meg, nemtudtam azokkal foglalkozni akik fontosak nekem, folyamatosan fáradt voltam. Ez lelkileg eléggé meggyötört és 180°os fordulatra ösztönzött

Ennél nagyobb ösztönzést én nem tudok elképzelni...

2010. dec. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még élni sincs kedvem az a baj:S
2010. dec. 1. 15:31
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Ne tanulj, ennyi. Megoldottam a hatalmas problé
2010. dec. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Én minden nap suli után egyből hajnali 1-ig tanulok. Most tartok kivételesen 2 óra pihit, amiben kávézok, hogy tudjak tanulni hajnali 1-ig. Elhiheted, hogy nekem is tököm tele van.
2010. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Állíts be egy csögőórát, ami 15 percenként ébreszt, hogy tanulni kellene. Vagy ha vmilyen rossz jegyet kapsz, akk vonj meg vmi olyat magadtól,amit igazán szeretsz, pl: egy napig nem számítógépezhetsz, vagy ilyesmi, én is így csinálom, és nekem megy, mert magamban megfogadtam, ha vmi rossz jegyet kapok, akkor az nem jó. Így szoktam tanulni:


1. Kiszellőztetem a szobát, ahol tanulok, miközben gyümölcsöt, v zöldséget eszek.


2.Elolvasom a leckét, második olvasáskor aláhúzom a lényeget.


3. Kijegyzetelem a lényeges dolgokat egy küldön papírra, vagy füzetbe.


4. Iszok egy pohár vizet, és bámulom az asztalomon lévő világoszöld színű tárgyakat ( mert a zöld serkenti az agyad, ahogy a friss levegő, és a gyümik, zöldségek) miközben az agyamban átfutom a leckét.


5. Mikor a teljes pohár vizet megittam, elkezdtek tanulni.


6. Össszeszedem a gondolataimat, és felmondom hangosan magamnak a leckét.


(7. ha törit tanulok, akkor a lényeg köré írom az évszámokat eseménnyel, és kiemelem vmi rikító színű kiemelővel.)


TANULÁSNÁL NAGYON FONTOS, HOGY A MAGASSÁGODHOZ VALÓ SZÉKEN, ÉS ASZTALON TANULJ!

2011. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hasonló helyzetben vagyok, mint te, nem írtad hány éves de leírom az én módszereim. Most vagyok nyolcadikos, felvételizek tehát.

1. Legfontosabb:jegyzetelj! Ne úgy, ahogy a tanár akarja,ahogy neked jó.

2. Légy céltudatos! Lásd, hogy mit akarsz az életben és per pillanat mit tudsz érte tenni.

3. Kapcsold ki a telefonod! Engem mindig el tud téríteni egy üzenet vagy comment,így felteszem tölteni, kikapcsolva.

4. Hasonlítsd magad magadhoz! Semmiféleképp se másokhoz, testvéreidhez vagy barátaidhoz. Hanem a kb egy évvel ezelőtti önmagadhoz.

5. Mond fel magadnak a leckét! Ne átolvasd es mond hogy "áh menni fog ez simá ötösre" hanem próbáld ki hogy tényleg megy-e!

6. Körülmények: ne ágyban fekve, vagy konyhaasztalnál tanulj, ülj le az íróasztalodhoz és ha rend van jobban tudsz koncentrálni.


14/L

2016. dec. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!