Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy nagyon sok orvostan hallgató fent hordja az orrát?

Figyelt kérdés
Párom orvosis,én btk-s(pszichológia) és nagyon sok csoport évfolyamtársa cukkolja miatta hogy miért nem egy hozzá "rangban" illő lánnyal jár.Nem csak fiúk,lányok is...
2010. dec. 1. 13:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Úh, szívemből szóltál, az én legjobb-ex-legjobb barátnőm is nagyon-nagyon kezd elszállni magától. De ő még büszke is rá, tehát ki is jelenti, hogy az orvosok az egy külön rend!
2010. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%

Ohh, érdekes a kérdés:)

Most jöttem épp haza szociológia óráról, és ez volt a téma:D

Amúgy szerintem ez személyiség függő. Én nem érzem azt, hogy megváltoztam volna, vagy lenéznék vkit. A barátom sem orvosis, és eszembe sem jutott volna ezért "lecserélni":D

De a tanár mondta, hogy figyeljük meg, mennyire meg fog változni a személyiségünk a suli végére. Egyszerűen ezt neveli belénk az egyetem. Egyre inkább eltávolodunk azoktól az emberektől, akik az orvosi témákban "laikusak". Mert egyszerűen a sulin kívül alig van időnk másra. Így barátokat is inkább az iskolából szerzünk, a többi kapcsolatunk pedig leépül.

Őszintén szólva én nem szeretném, hogy velem is ez legyen:D Nem akarok egy nagyképű p*csa lenni:)

De szerintem ez nem is törvényszerű. Minden szakon van olyan ember, aki felsőbbrendűnek képzeli magát mindenkinél.

Egyszer pl. a vonaton utaztam, és szóba elegyedtem egy gyerekkel. Szóba került, hogy a barátom BMF-re (mást már ÓE-re) jár, a srác pedig BME-s volt. Hát gyakorlatilag két és fél órán keresztül hallgathattam, hogy a BMF-esek mekkora szarok, a BME-sek pedig mekkora istencsászárok:D

Elég nevetséges volt...

De ugyanígy hallottam már jogász hallgató ismerősömtől a bölcsészek szidalmazását.

Persze orvosin tényleg elég sok nagyképű ember van. Csak az a vicces az egészben, hogy vhogy mindig a legrosszabb tanulók hiszik azt magukról, hogy mindenkinél jobbak:D

A kitűnő évfolyamtársaimtól még sosem hallottam ilyen lenéző beszólásokat:)

A hülyékkel nem kell foglalkozni és kész. Egyszer pofára fognak esni:)

2010. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezekből a beképzelt orvostan hallgatókból később ugyanilyen lekezelő stílusú orvosok lesznek.

Tegnap előtt pont egy ilyen "istencsászár" miatt fetrengtem kínok közt a sürgősségi padlóján vakbélgyulladás gyanúval, mert az összvissz 2 orvos aki volt annak a pizza finomabb volt, mint az, hogy én esetleg ott meg is halhattam volna.

2010. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%
Időben el kell menni orvoshoz, és akkor nem kell a padlón fekve agonizálni. A vakbélgyulladás nem egyik pillanatról a másikra alakul ki. Nyílván egy hétig otthon szenvedtél vele. Abban viszont igazad van, hogy te azért fontosabb kéne hogy legyél, mint a pizza....
2010. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Látom te is el vagy szállva magadtól akárminek is tanulsz... Fogalmad sincs az egészről de kioktatsz és okosnak hiszed magad.

Nem feküdtem vele otthon. kb 10 perc alatt jött rám a görcs és a padlón feküdtem kínok közt. Utána pedig a kórházban feküdtem a padlón. Mikor jobban lettem valamennyivel akkor hazamentem mert felőlük ott dögölhettem volna meg, úgyhogy mindegynek éreztem, hogy hol szenvedek. Másnap egy másik kórházban kötöttem ki. Érdekes mód, ott azonnal elláttak.

2010. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
76%
Az egyetemi élethez hozzátartozik a különféle karok, szakok, egyetemek közötti kisebb-nagyobb versengés.
2010. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!