Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű informatika...

Emelt szintű informatika érettségi? Vélemények?

Figyelt kérdés

Az érettségin jövőre az infó lesz a választott tárgyam, de mivel a középszintre nem kéne tanulnom szinte semmit, megpróbálkoznék az emelttel. Aki már megcsinálta, azoknak mi a véleménye?

Továbbá hogy tudom meggyőzni a tanárt hogy készítsen fel rá? Egyedüli jelentkező lennék, ráadásul állítólag első a suliból... érdemes egyedül nekiállni, ha nem akar felkészíteni? Infótanárnak akarok menni egyik esetben, ezt jelölném második helyen.

Jelenleg a legjobb vagyok az osztályból (30 fő) és TÉNYLEG érdekel a téma.

Előre is köszi a válaszokat! Légyszi NE linkeljetek előző érettségiket, és ne mondjátok hogy nézzem meg, mert MEGNÉZTEM és így is tartom az álláspontomat. Legalább készülnöm is kell rá.


2010. nov. 30. 21:29
 1/5 anonim válasza:
100%
Aki felsőoktatásban nem akar kihullani az első félévben, nem árt, ha alaposan ismeri az anyagot.
2010. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt tudom... =/
2010. nov. 30. 21:40
 3/5 anonim válasza:
... akkor ez a tény nem túl egyértelmű a döntéshez?
2010. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj oda a tanárhoz és add elő neki, mit akarsz. Én is ilyen "első fecske" voltam a sulinkban, nem is nagyon ismert előtte. Öt perc alatt letesztelt, hogy képes vagyok-e megtanulni az anyagot - ma már tudom, hogy egy algoritmust kezdett el mondani és befejeztette velem, akkor csak mondtam, ami logikusnak tűnt -, aztán felkészített: a nulláról három hónap alatt ötös érettségit írtam, igaz, heti egy nap kikért a többi óráról, és akkor csak velem foglalkozott.


Ha látja egy tanár, hogy egy diák valóban akar valamit csinálni, az őt is motiválja. Ezért bátran menj oda hozzá, biztosan fel fog készíteni :)

2010. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Info szakon vagyok végzős. Tavaly középszinten érettségiztem. Azt hívhattuk "játéknak"(max pontos szóbeli,írásbeli is hasonló). Jelenleg heti 10 órában tanulok infót,ebből 2 csak emeltre készít fel és még 2 van külön programozásra,a maradék hálózat,webprog,szerver konfig. Kicsit stresszel a közelgő május,de tanulható. Ami FONTOS: a választott programozási nyelved minden csínját-bínját tudd reflexből,mert ott nem lesz idő malmozni és ugyanez vonatkozik minden általád használt programra(office,openoffice,gimp,photoshop,dreamweaver stb. ízlés kérdése); a tételeket kezdd el minél korábban tanulni(elég sok és tömény szöveg); gyakorlás,gyakorlás,gyakorlás. hirtelen ennyi. ha eszembe jut még vmi akk írok
2010. nov. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!