Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy egyetemen...

Tényleg igaz, hogy egyetemen egy tantárgyat csak kétszer lehet majd felvenni?

Figyelt kérdés

Hallani ilyenekről manapság a médiában. Ez mikortól lesz érvényes és kikre fog vonatkozni?

Én például lehet, hogy meg fogok bukni egy tárgyból másodszor. Attól még a következő félévre felvehetem? Vagy kirúgnak az egyetemről?

BME VIK-es vagyok.


2010. nov. 24. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy mikortól vezetik be.

Szeretném azt mondani, hogy mivel új keletű dolog és rengetegen tüntetnek ellene ezért még nem mostanában, de sajnos a mostani kormánytól kitelik, hogy akár holnaptól... Akármi...

2010. nov. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Sok egyetem saját szabályzatában már most is van olyan, hogy egy tárgyat csak háromszor vehetsz fel (de legalább az pont eggyel több, mint a kettő :D). Gondolom az az egyik célja ennek, hogy ne lehessen ezredik próbálkozásra átbukdácsolni, hanem lemorzsolódjon az a réteg, aki nem való felsőoktatásba. Szerintem úgy lenne igazságos, ha nem minden szakra vonatkozna, mert pl. egy BME-n előfordul az emberrel hogy többször kell nekifutnia egy-egy mateknak, és nem azért mert lusta vagy nem tanul. De „könnyebb” szakokon, ahova kb. kettes érettségivel is be lehet kerülni, vagy amikből később Dunát lehet rekeszteni, na ott meggondolandó lenne. Mert végül is van benne valami, hogy a büfészakra járó Gizike ne vehesse fel huszonötödszörre is az XY tantárgyat, hanem köszönjék meg neki a részvételt.
2010. nov. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Második

A legtöbb helyen 3 lehetőség van, ennél több tudtommal sehol sincsen. De ezt a hármat akarják kettőre csökkenteni.

És pont azért van akkora felháborodás, mert sokan önhibájukon kívül nem képesek teljesíteni egy tárgyat, mert mondjuk dolgoznak, gyereket nevelnek, a munkáltató nem engedi el, nincs lehetőssége rendesen bejárni órákra stb.

Én idén azért vettem föl harmadszorra egy tárgyat, mert önhibámon kívül nem volt lehetősségem elmenni vizsgázni az előző két félévben. És ez még a lusta vagy "hülye az egyetemhez" kategóriába se tartozik bele.

2010. nov. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Előző: van olyan egyetem, ahol akárhányszor fel lehet venni egy tárgyat (az más kérdés, hogy arra már bőven kicsúszik az ember az államilag támogatott képzésből, mire a 3 alkalmat is elhasználja). Én is azt emeltem ki, hogy nem minden szakon kellene ezt csökkenteni, mert vannak olyan esetek, ahol valahol érthető ha többször kell nekifutni.


Akik dolgoznak, gyereket nevelnek, stb., azoknak találták ki többek közt a levelező képzést. Én megértem, hogy a munkáltató pont leszarja, hogy mikor kell bemennie az embernek iskolába (órákra, vizsgákra), de az egyetem is ugyanúgy leszarja, hogy miért nem tud bemenni a diák a gyakorlatokra. És ha háromnál többet hiányzol, akkor már nem is írja alá a féléved, veheted fel újra következő évben. Én is szívok emiatt, de mindenki tudta mire vállalkozik, amikor egyetemre ment, és senkinek nem kötelező odajárni.



(Amúgy a lehetőség egy s.)

2010. nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 18:17 vagyok

Én is levelezőre járok, azért írtam, hogy még így sem egyszerű. Látom a csoporttársaimat akik még gyereket is nevelnek mellette és egyáltalán nem könnyű.

Ráadásul mi olyan szakon vagyunk ahol az esetek többségében pont, hogy a munkáltató küldi el tanulni a dolgozóját, de ha olyan a munka akkor sem fog tudni bemenni vizsgára, nem tehet róla.

(Amúgy SE-ETK-ra járok)

2010. nov. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"(Amúgy a lehetőség egy s.)"


Elsőre úgy írtam. Csak elgépelés volt.

2010. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy nem így kellene kiszűrni a felsőoktatásból a "nem oda valókat", mert ez egyrészt igazságtalan az egyetemek drasztikusan eltérő színvonala és követelményrendszere miatt, másrészt igazságtalan azért, amit páran szintén írtak, tudniillik hogy néha önhibáján kívül is előfordul ilyesmi az emberrel.


Azzal egyet értek, hogy nem kellene fűnek-fának mindenáron diplomát szereznie (méghozzá munkaerőpiacon semmire sem jó diplomát), de szerintem ezt az államilag finanszírozott keretszámok csökkentésével illetve "átszabásával" kellene elérni, méghozzá épp fordítva, mint ahogy a "reformerek" pedzegetik: a kevésbé színvonalas "büfészakok" létszámát csökkenteni ill. nagyrészt fizetőssé tenni, a magasabb színvonalú helyeken így akár még növelni is lehetne a nem fizetős képzés arányát...

2010. nov. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te szerintem semmiképpen ne aggódj emiatt, aggódjon a jövő nemzedéke, visszamenőlegesen nekünk, akik már benne vagyunk a felsőoktatásban, nem módosíthatják a vizsgalehetőségek számát egy tárgyból (marad a 3). Anno aláírtunk egy szerződést az egyetemmel, és az akkori kimeneteli követelmények, és az akkori rendszer érvényes ránk. Mint pl a bolognai rendszernél sem vezették be azt a már egyetemen lévőknek. (legalábbis én ezt hallottam)
2010. nov. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

elméletileg lenne egy olyan törvény, hogy amilyen formában és feltételekkel kezdted el a szakot, azokat menet közben már nem változgathatják rád nézve - persze ez semmit nem jelent a jelenlegi kormányunk esetén.


Amúgy baromság a törvény, remélhetőleg kivágják már a közoktatás környékéről is a kretén kdnp-seket, és valami legalább nyomokban értelmet képviselő emberke kerül oda végre.

2010. nov. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

". De „könnyebb” szakokon, ahova kb. kettes érettségivel is be lehet kerülni, vagy amikből később Dunát lehet rekeszteni, "


Hát, nem. A könnyebb szakokon szokott nagyon magas lenni a ponthatár. Pl. kommuniáció.

2010. nov. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!