Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem HÖK-ös sztorikat?

Írnátok nekem HÖK-ös sztorikat?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy nagyon szidják a hallgatói önkormányzatokat, és érdekel, hogy mi lenne az ő szerepük az egyetemi/főiskolai életben.


Nem járok még egyetemre, nem nagyon látom valószínűségét, hogy valaha is fogok, ugyanis ami engem érdekel, az még jópár évig nem lesz keresett dolog, a reálos tárgyak meg nekem nagyon nem mennek.


2010. nov. 23. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:

HÖKöztem az egyik pesti fősulin. Mi voltunk felelősek azért, hogy az ösztöndíjakat szétosszuk a diákoknak, mi képviseltük a diákságot mind a főiskolai szenátusban, mind olyan esetekben, amikor egy-egy tanárral kellett beszélni (unfair osztályzás, kevés vizsgaalkalom, stb...), mi rendeztük a rendezvényeket (mind bulikat, mind a hivatalos rendezvényeket, pl. diplomaátadó).

Tudom, hogy más egyetemeken ez máshogy ment, de nem, mi nem kerestük magunkat halálra, a tanulmányi ösztöndíjam nagyobb volt, mint a HÖKös "fizetésem", és baromi sok időt feccöltünk bele, akkor is, amikor lett volna más dolgunk (pl. vizsgaidőszakban tanulni)

2010. nov. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az lehet igaz, amit az első írt, de ez csak az érem egyik oldala.

A HÖK osztja el a hallgatói pénzeket és hát, aki elég magas tisztségben van, annak pofátlanul sok pénzt adnak. Ugyanolyanok, mint a képviselők: maguknak szavazzák meg a kifizetendő összegeket. Meg a havernak, barátnőnek satöbbi.

Az is sokszor gond, hogy csak a rosszul tanulók érdekeit védik. Azokét, akik nem teljesítenek, ezerszer vizsgáznak, de akkor sem sikerül nekik, vagy magasról tesznek az egészre és nem is vizsgáznak, csak felveszik a tárgyakat. A hallgatói érdekképviseletnek nem ennek kellene lennie. Persze érthető, mert nagyon kevés kivételtől eltekintve, a HÖK-ösök maguk is rossz tanulók és sokszor megpróbálják a szabályokat úgy tekergetni, hogy saját maguknak jó legyen.


A HÖK egyértelmű politikusképző. Nézd meg, hány politikus múltjában szerepel a HÖK.

2010. nov. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bp-n egy nagy egyetem népszerű kara:


HÖK osztja itt is a kollégiumi helyeket. Egyszer egy részeg hökös (ezt utólag tudtam meg, hogy emiatt nyomott mellé) tévedésből nem csak a db listára, hanem a kollégiumira küldött egy olyan levelet, hogy a szobaelosztás-megbeszélésre írják össze a barátaik nevét, akiknek jó szobát kell biztosítani. Emiatt kerültek be elsőévesek a legjobb fürdős-erkélyes szobákba én és külföldi szobatársam pedig utolsó évben kikerültünk a világvégére az egyik legsz@rabb koliba, mert összevesztünk az egyik hökös emberrel. Pedig elvileg a felsőévesek és jobb tanulók kapnak jobb helyeket. Hát nem.


A HÖK irodában általában partizás folyt, ha valamit le akartam adni, ki kellett várni amíg véget ér a South Park rész, vagy koccintottak XY utószülinapjára, esetleg a kint frizbiző kolléga előkerül, aki tudja kezelni az ügyet.

Volt belőle botrány is, hogy kari HÖK megbeszélés címen elitták a fejlesztésekre szánt pénzt, vagy megbeszélés címen étterembe mentek vacsorázni, a számlát pedig benyújtották az egyetemnek.


A kari bulik szervezésében sem álltak mindig a helyzet magaslatán. A "legviccesebb" az volt, amikor meghirdettek egy - nem tudom már, milyen pia volt, legyen - jägerpartyt, 8-as kezdéssel, szuperolcsó jägerárakkal. A szervezők persze már előbb ott voltak a haverokkal, a délután folyamán szépen betermelték az összes esti akciós jägert. Így volt akciós jägerparty - jäger nélkül :P

2010. nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez durva.


Még írhattok!

2010. nov. 26. 23:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!