Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek szakosokhoz lenne egy...

Matek szakosokhoz lenne egy kérdésem (? )

Figyelt kérdés

A kérdésem mindössze csak annyi lenne, hogy - mondjuk az első két félévben - mennyi órátok van, illetve még annyi kérdésem lenne, hogy milyen tankönyveitek vannak. (Pl. Freud-Gyarmati: Számelmélet, Kiss Emil: Bevezetés az algebrába stb.)

Az előbbi könyv inkább csak tételeket tartalmaz feladatokkal (elég "nyersen") míg az utóbbit mindenki meg tudja szerintem érteni.

Ha pont az egyik könyvbe beletrafáltam az előbb, akkor annak tartalmát hány félév alatt kell tökéletesen elsajátítani egyetemen? (1 vagy 2?)


2010. nov. 19. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Tantervnek megfelelően vettem fel az óráimat, van számelm, algebra, elemi mat., végmat...


Nekem is megvan a Freud-Gyarmati, de bev alg. helyett én a bev.számelm és bev.alg-ot használom(Fuchs).

A Kiss Emil féle könyvvel ölni lehetne... nagyon nem szeretem.

Freud-Lineáris algebrája viszont jó.


Van néhány vég.mat.-os könyvem, meg letöltött jegyzetem.

De inkább előadáson leadottakból tanulok.

2010. nov. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ.
2010. nov. 19. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:

én elsős vagyok matekszakon. szerintem így első félévben meglepően könnyű. óra alig van. nemhogy pénteken, még csütörtökön sincs egyetlen órám se! de alapból csak a 3 matekos tárgyra járkálok be, mert ilyen tölteléktárgyakkal mint minőségmenedzsment, euismeret... én nem vagyok hajlandó foglalkozni, főleg nem 1 kreditért. valahogy majd csak meglesz. az ilyen bevezető tárgyakat meg azért nem látogatom (fizika, kémia...), mert gyakorlatilag megtarthatnám az órát olyan szintűek.


az én könyveim:

algebra: szendrei - algebra és számelmélet

analízis: szalkai - analizis 1

geometria: pogáts - vektorgeometria

2010. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!