Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a legjobb puskázási lehetős...

Mi a legjobb puskázási lehetőség dolgozat írásnál?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 06:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Van egy atombiztos módszerem, az egyik legjobb haveromtól tanultam.


Fogsz egy fehér lapot, és KEMÉNY CERUZÁVAL ráírod az anyagot. Ezután fogod, és kiradírozod, majd másnap a dolgozatírásnál EZT a lapot veszed elő. A tanár sasolhat amíg ki nem ugrik a szeme, semmit nem fog látni, te viszont annál inkább...


Soha, egyetlen egyszer sem bukott le vele senki.

2010. nov. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is van egy biztos módszerem:

TANULD MEG AZ ANYAGOT!!!

2010. nov. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
első hozzászólónak üzenem hogy pl nálunk soha nem lehetett elővenni lapot mindig kiosztottak egyet pecséttel
2010. nov. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Nekem eddig a klasszikus módszer vállt be.Mindent kiírtam a füzetből :).
2010. nov. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Wordben egy A4-es oldalra táblázatot csinálsz. A cellák mérete 20*20 mm legyen! Így kapsz egy puskarácsot. A cellákba kis betűmérettel (5-ös, vagy 6-os) szépen beírod azt a cuccot, amit ki akarsz lőni. Ha kész vagy vele, kinyomtatod, majd először egy körzővel gyengén "megkarcolod" vízszintesen a cellák kereteit. Csak vízszintesen csináld meg, és nagyon gyengén!


Ha ezzel megvagy, oszloponként kivágod (függőlegesen), figyelve arra, hogy melyik csík melyik után jön, és összeragasztod őket. (Az oszlopok legalsó celláinál hagyhatsz is egy kb 5mm-es ráhagyást, hogy könnyebben össze tudd ragasztani őket.) Így kapsz egy nagyon hosszú 20 mm széles csíkot. Na, itt jön az, hogy miért volt érdemes körzővel karcolni: harmonika szerűen felhajtogatod, az egész csíkot. Ha kész, megint kihúzod, és az üres oldalát bekened ragasztó stifftel. (De ezt csinálhatod párhuzamosan akkor is, amikor felhajtogatod harmonikába, de egyszerre kb csak 20 cm-t kenj be ragasztóval).


Ha kész vagy a ragasztással, felhajtogatással, elvileg megint 20*20 mm nagyságú lesz, de eléggé vaskos. Cellux-szal szorosan a legfelső lapot összeragasztod a legalsóval. . (Figyelj, hogy az oldalak gerincénél menjen a cellux, ne ott, ahol lapozni kell!!!) Ha kész vagy, akkor gratulálok, megcsináltad az első "pörgődet" =). Egy pörgő akkor van jól elkészítve, ha leteszed az asztalra, és kinyílik, mint egy virág. (sőt előfordulhat, ha az oldalára fekteted, akkor teljes kört fog formázni, ha elengeded, de ez nem baj, mert ekkor lehet majd könnyen lapozni.)


Használat: SZIGORÚAN CSAK EGY KÉZZEL! Ha két kézzel használod, akkor elveszti a lényegét. Ha jobb kezes vagy, akkor a bal kezedben legyen a pörgő (ha meg balkezes vagy, értelemszerűen a jobb kezedben legyen), és a úgy helyezd el a tenyeredben, az ujjaid között, hogy a hüvelykujjaddal tudd lapozni. Gyakorolni kell a használatát, és egyre természetesebb tartást vesz majd fel az a kezed, amelyikkel pörgetsz. (Kezdetben olyan lesz, mintha görcs állt volna a kezedbe =)). Buszon, villamoson, otthon tv nézés közben lehet nyugodtan gyakorolni =).


Ez a módszer egyetemeken népszerű, és ott is lehet jól alkalmazni, nem egy 30 fős teremben. Ott egyből lebuksz vele, kivéve, ha nem valamelyik sarokban ülsz, ahol 4 oldalról védve vagy, tehát a tanár nem tud se mögéd, se melléd állni közvetlenül.


Padra felírást felejtsd el! Számológépre felírást felejtsd el! Tenyérbe felírást felejtsd el! Zsebkendőbe felírást felejtsd el! Kivéve akkor, ha taknyos vagy. Csoporttársam ha taknyos és zh-t ír, akkor ezt használja: teleír egy csomó zsebkendőt puskával (ugyanazzal, ha esetleg fel kell áldozni egyet), aztán gyakran nézegeti, hogy leplezze, törölgeti vele az orrát. Volt, hogy tanár észrevette, de ugye amíg a tanár odaért mellé, ő szépen belefújta az orrát =), de olyan takonnyal, amivel ragasztani lehet már =). Tanár ugye szétnézett nála (nem talált puskát, mert ugye , zsebkendőhöz meg nem volt gusztusa nyúlni és nem is volt kíváncsi arra a takonyra, ami belekerült =).

2010. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Ennyi idő alatt, amíg az utolsó puskáját megcsinálod akár meg is tanulhatnád az anyagot.
2010. nov. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
97%
Én nem szoktam puskázni, mert olyan suliba járok ahol nincs rá esély :D De a puskázás lényege (középiskolában), hogy a tekinteted a lap aurája körül legyen...
2010. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szia én úgy szoktam hogy vagy hangfelvételt csinálok a telefonomon, vagy fotót.Még nem buktam le és az összes csoport társam átvette tőlem ők se buktak még le.
2010. nov. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb, ha megtanulod... de azért írok pár példát :D.


Tanártól függ. Volt olyan tanár, aki egész végig olvasgatott, így kb. mki padban levő füzetből, puskából meg könyvből puskázott. De olyan tanár is, akinél pl. úgy puskáztam, hogy füzet a földön volt, belőle kilógott a puska, és azt néztem... amikor meg felém jött, úgy tettem a lábaimat, hogy ne lehessen a szemszögéből látni.

Plusz vannak még ilyenek, hogy padra firkálás (ez csak akkor, ha nem figyelnek a tanárok a pad tisztaságára, és már alapból vannak firkák a padon, pl. dalszövegek), puskatollba minicetli, hengertolltartóba minicetli, kamufüzet (elejére más tantárgy neve, első pár oldalon ahhoz kapcsolódó dolgok... ill. az, hogy padból kicsit kidugva egy füzet, tanár azt hiszi, puskázol, lecsap, aztáén kiderül, hogy az tényleg más füzet... van tanár, aki annyira elszégyelli magát, hogy jogtalanul gyanúsított meg, hogy uténa feléd sem fog nézni)... ha van időd, üdítőitalos üvegről lefejteni a címkét, bescannelni, átszerkeszteni a szöveget, aztán felragasztani az üvegre...csokipapírba rejtett puska... hú... sok van :D.

Ja, meg ha lehet arra számítani, hogy miből fogtok esszét írni, és tudni lehet, milyen lapra fogtok majd írni (és nem pecsétes), akkor otthon megírni, helyben elkezdesz írni vmit, aztán gyorsan kicserélni a végén...

bő pulcsi alá gatyára cetlik, ill. ha lány vagy, hősszú szoknya alá...

2010. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
13%
Szerintem semmi értelme puskázni, bár nem ez a kérdésed. amíg kitalálod vagy megcsinálod a puskát lazán megtanulod amit kell
2010. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!