Valaki elmagyarázná ezeket?
érettségid 5 tantárgyból lesz általában ez a kötelező magyar töri matek nyelv és választott tantárgy minden éretségiből három fokozat van alapfok ezzel nem sokra mész középfok a legtöbb egyetem zt már elfogadja de ha biztosra mész emelt szint ez már nehezebb
van írásbeli és szóbeli rész
amibe te jársz az gimi ez előkészít egyetemre és nagyobb esélyed van az emelt szintű éretsségihez
a középiskola szinte ugyan olyan mint a gimi csa sokkal több órád van és szakmát is adnak + érettségi ezek 5 6 évesek
szakmunkás 2 3 éves csak szakmát ad érettségit nem
érettségi szakma nyelvizsgákjegyek verseny /pl TUDOK/ mindeggyikért kapsz kreditet és ez alapján kerülsz be egyetemre
a szakmunkást gimi után is elvégezhető ezek OKj-s képzések
egyéb a felvi.hu -n találsz az egyetemekről
Kezdjük az elején :)
Te már gimnazista vagy. A gimnázium nem ad szakmát, ezzel már nem kell foglalkoznod. Mehettél volna szakközépiskolába is, ekkor kaphattál volna szakmát is. A gimnáziumod majd csak érettségit fog neked adni, és kiváltképp előkészít, hogy főiskolán/egyetemen tanulj majd még tovább. Az érettségi az egy nagy (annyira azért nem vészes) vizsga, több tantárgyból van. Jelenleg legalább öt tárgyból kell majd érettségizned, ha eljön az ideje (2-3 kérdéssel visszaolvasol és látod, hogy mikor jöhet el az ideje). Jelenleg kötelezően kell érettségizned matekból, magyarból, töriből, egy nyelvből, és egy bármi általad választott tárgyból.
A nyelvvizsgák... Arra találták ki, hogy papírral tudd igazolni, hogy ismersz egy nyelvet. Középfokú: viszonylag normálisan el tudsz makogni egy nyelven. (bocsi aki másképp gondolja, de azért egy középfokú nem egy nagy dolog) Felsőfokú: érdemibb, szofisztikáltabb kommunikációra is képes vagy egy adott nyelven). Jó ha vannak nyelvvizsgáid, továbbtanuláshoz is, meg a munkahely találáshoz is majd.
Köszönöm a válaszokat.:) De most már nem úgy van hogy kell még egy természettudományos tantárgyból is érettségizni?
De szerintem az a jobb ha minél előbb foglalkozok ezzel.
az egy terv, hogy term.tud tárgyból is kelljen, még nem tudni, hogy lesz-e belőle valami, és ha igen, akkor mikortól vezetik be. Szintén terv, hogy egyetemi felvételihez a felvételi tárgyakból emelt szintű érettségi kelljen, szintén majd meglátjuk, mi lesz belőle.
Az eddig meg nem válaszolt kérdésekre is:
- minimálbér: törvényileg meg van határozva, hogy egy dolgozónak mennyinek kell lennie legalább a fizetésének. Ezt az alsó korlátot hívják minimálbérnek.
- áfa: általános forgalmi adó. Tehát ez egy adónem, ami minden árucserénél, szolgáltatásnál, tehát fizetésnél ott van, tehát lényegében olyasmi, hogy az állam a pénzforgalmat adóztatja.
- bruttó: a mindenféle adóval terhelt összeg. Tehát ha valakinek a bruttó fizetése 100 000 forint, akkor ő attól még nem ennyit fog hazavinni, hanem ebből még adózik. Szintén használják például a különböző termékeknél, hogy bruttó súly, tehát a csomagolással együtt a súlya.
- nettó: a már minden levonandó levonása után maradó összeg. Tehát ha valakinek a nettó bére 100 000 forint, akkor ő annyit is visz haza. Ez azt jelenti, hogy a bruttó jövedelme ennél (lényegesen) magasabb, csak a különbözetet leadózza. Szintén nem csak ebben az esetben szokták használni, a termékeken szokták a nettó súlyt megadni, ami a töltősúly, tehát hogy csomagolás nélkül, a valósi termék súlya mekkora
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!