Valaki elmagyarázná nekem ezeket, jó szájbarágósan? (kémia,7. o)


És tudnátok írni,hozzá pár feladatot stb.?:)

1.moláris tömeg:

Grammból átváltani tudok,de mól-ból grammba átváltani?

2.ionkötés:

Naggyából ezt értem

3.fémes kötés

4.kovalens kötés


2011. máj. 22. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
biztos, hogy ez 7es anyag? Én is 7es vagyok, de ezekről még nem is hallottam... nincs is kémiánk.
2011. máj. 22. 19:03
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen 7.-es anyag.

Szerdán írunk TZ-t


És a kémiai kötések nem igazán mennek!

Hogyhogy nem tanultok 7.-ben kémiát?

2011. máj. 22. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Először ezeket nézd át és amit nem értesz, azt majd kérdezd meg:


[link]


Ha megvan a moláris tömeg, pl. az O2 esetén ez 2*16 g/mol = 32 g/mol, akkor pl. ha van mondjuk 8 mólnyi O2, akkor ez 8*32 = 256 gramm O2-nek felel meg. Más eset:


13 mól H2 = 13*2 = 26 g H2 (H2 moláris tömege: 2 g/mol)

3,15 mól Cl2 = 3,15*71 = 223,65 g Cl2 (Cl2 moláris tömege: 2*35,5=71 g/mol)


Atomtömeg esetében, pl. a szén (C) esetén ez 12 g/mol, szintén így számolunk:


7,25 mól C = 7,25*12 = 87 g C

2011. máj. 22. 22:05
 4/6 anonim ***** válasza:

A fémek atomjai közti kapcsolatot hívják fémes kötésnek. Jellemző, hogy a kötésekért felelős elektronok szabadon mozognak a fém kristályrácsában (a fémek kristályos szerkezetűek) ezért is vezetik az áramot.


Ionkötés: az egyik ion pozitív ion (+) a másik meg negatív ion (-), pl. NaCl – nátrium klorid (konyhasó). A sókristályban az Na+ formában van jelen, míg a CL- formában. Az Na-nak az egyik elektronját átveszi a klór (Cl), ezért az Na-nál ez az elektron hiányozni fog, míg a klóratomnak meg egyel több elektronja lesz. Ezzel az Na eléri, hogy a legkülső elektronpályáján 8 elektron legyen (eredetileg a legkülsőn 1 elektron van nála, de ez elmegy és az alatta lévé pálya lesz a továbbikban a legkülső) és ugyanúgy a Cl is eléri, hogy a legkülső elektronpályáján 8 elektronja legyen (eredetileg nála 7 van, ez egészül ki 8-ra).

Az összes alkáli fém oxidja, halogenidje ilyen kötésű, továbbá ez jellemző az alkáli földfémekre is (halogenidek, oxidok).


Kovalens kötés: Az elektronjaikat a kötés keretében megosztják egymás között, a kötésben szereplő elektronok mindkét atomhoz tartoznak – osztoznak rajtuk (amennyiben kétatomos molekulákról van szó). Ilyenek pl. a gáznemű kétatomos elemek: H2, O2, N2, F2, Cl2, a többi halogenid: Br2, I2.

Ez jellemző továbbá a szénhidrogénekre is (metán, etán, propán, bután, stb.). Itt a szén 4 kovalens kötéssel szolgál, a hidrogén atom eggyel. Pl. a szénnek a legkülső elektronpályáján van 4 elektron, ezeket pl. a metán (CH4) esetében megosztja mindegyiket egy-egy hidrogén atommal, így a szénnek ki lesz a 8 elektronja, mindegyik hidrogén atomnak meg lesz 2.

2011. máj. 22. 22:35
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. máj. 23. 17:58
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma írtuk a TZ-t!

Úgy érzem eléggé jól ment!:)

koppkopp

2011. máj. 25. 20:22