Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Divattervező szeretnék lenni....

Divattervező szeretnék lenni. Mit tehetnék már most azért hogy ez megvalósuljon?

Figyelt kérdés
15/L
2010. nov. 7. 17:57
 1/7 A kérdező kommentje:
nem szeretnék majd Magyarországon maradni. rajzolni úgy ahogy tudok.
2010. nov. 7. 18:00
 2/7 anonim válasza:
hu hu hu..:D mintha én írtam vna ki xD
2010. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
hát én angolt tanulok mert szeretnék külföldre menni "ha nagy leszek".:DD aztán majd gimi után rajzolós suli..:D xD na ezt jól leírtam.. a lényeg rem megvan:D
2010. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ja és előző vok xd
2010. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Első körben jó lenne, ha valamilyen ruhaipari suliba járnál, mert nem csak megtervezni kell a ruhákat, hanem tudni kell szabásmintát szerkeszteni, érteni kell az anyagokhoz, a varráshoz stb.

Van több olyan szak egyetemen, ahol ilyesmit tanulnak, de mindenképpen találnod kell majd egy olyan magyar tervezőt, aki mellé gyakornoknak elmehetsz. (de ezt csak megfelelő alapképzettséggel tudod megtenni)

Szóval ruhaipari sulit keress (szakközepek vannak ilyenek bp-n) érettségi után maradj ott szakmát szerezni, aztán felvételizz olyan szakra, ami ezzel foglalkozik.

Ja és nagyon fontos szerintem, hogy tisztában legyél a mai felkapott divattervezők munkásságával, szóval legyél tisztában ezekkel a dolgokkal.

Sok sikert!

2010. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azokkal úgy ahogy tisztában vagyok (meg majd még jobban leszek.) de nem szeretnék ilyen suliba menni, mert ha mégsem jönne össze (aminek sok esélye van) akkor ott fogok állni használható szakma nélkül, ami meg nem jó. :s
2010. nov. 8. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a vágyam.Szerintem iskola után végez el egy

divattervezői főiskolát pl: Modart,

A divattervezők sokat utaznak hogy eladják ruháikat ezért az idegen nyelv nagyon fontos.Mivel Paris a divat főváros ezért jó ha tudsz Franciául, de a legfontosabb az angol.A rajz tehetségedet is elkezdheted gyakorolni. Ha megnézünk egy igazi divat show-t akkor elég fura(nem hétköznap)ruhában vannak. Viszont nagyon kreatívak is a ruhák pont azért hogy felfigyeljenek rá.

2010. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!