Mérnökinformatika alapszakra milyen témákat érdemes átismételni matekból, illetve fizikából?
Sziasztok!
Gimi után 2 év kihagyással úgy döntöttem beneveznék egy mérnökinfora. Tudnátok segíteni esetleg, hogy mik azok a témák, amik megalapozzák az ott tanulandó matek, illetve fizika tárgyakat. Nem voltam éppen kitűnő egyikből sem, de őszintén szartam is bele akkor még, viszont, ha a célhoz kell, akkor meg tudom ugrani.
Minden mérnöki szakon a diferenciál és integrál számítás az alap. De ezt középsulikban már csak elvétve tanítják. Annak érdemes jó tanárral utána nézni (egyedül beletekerdsz), keress magán tanárt ha nagyon akarod. Vagy majd megtanulod ha felvettek.
Amúgy az emelt érettségi témáit nézd át. Az általában elég szokott lenni.
A legtöbb egyetem oldalán meg tudod találni a mintatantervet a betervezett tárgyakkal, és ezek tematikáját.
Jellemzően az első féléves anyagban ilyesmi szokott lenni, mint: sorozatok, határérték, deriválás, integrálás, lineáris algebra (vektorok, mátrixok), komplex számok, gráfelmélet, esetleg kombinatorika, valszám, statisztika, számelmélet, talán numerikus módszerek. (lehet, hogy ezek egy része későbbi, egyetemtől függ)
Fizikából meg kb. gimis fizika az elejétől kezdve, annyi módosítással, hogy nem kerülgetik a sebességet meg a gyorsulást, hanem elmondják, hogy a helyvektor idő szerinti első és második deriváltja. De amúgy mechanika, energiák, elektromosság, meg ami még releváns lehet műszaki irányban (mondjuk egy kis hőtan, optika).
Gimiben matek tagozatos voltam, eleinte nem sok újat mutattak egyetemen a matekos tárgyakban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!