Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik az új biológia...

Hogyan zajlik az új biológia érettségi: vizsgafeladatokból vagy kutatómunkából áll?

Figyelt kérdés

"Más lesz a természettudományos tárgyak érettségi vizsgája is, amit a tervek szerint az eddigi vizsgafeladatok helyett egy saját kutatás, projektmunka alapján fognak értékelni. Ennek témáját a diákok már a tanév közben kiválaszthatják, a kidolgozásuk pedig hasonló lesz az egyetemi diplomamunkához, amit meg is kell majd védeniük."


[link]


Jövőre előrehozom a biosz érettségit, mi vár rám?

Mit kell pontosan csinálnom?


ma 04:07
 1/4 A kérdező kommentje:

Egyébként meg hogy lehet egy ilyen kutatómunkát megvédni?

Szórják majd a kritikát, nekem meg érvekkel kell elhárítanom?

ma 04:14
 2/4 anonim válasza:
ma 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt a részt nem értem:


"A projektmunka készítés szándékát még a vizsgára történő jelentkezéskor kell bejelenteni, a munkát pedig a vizsgát megelőzően, legkésőbb az érettségi írásbeli vizsgák megkezdésekor le kell adni az iskolaigazgatónál. A szóbeli vizsgán a leadott anyag rövid szóbeli prezentációja szükséges számítógép és projektor segítségével. Az előadást és a beadott munkát is értékelik a munka minősége és az elhangzottak alapján (a szempontokat lásd lentebb, a ‘Vizsga értékelése’ részben)."


Mi az, hogy számítógép és projector segítségével?

Microsoft Power Pointba kell írnom, aztán kivetíteni, és magyarázni?


Sokkal jobb lenne, ha csak simán írhatnék egy 10-15 oldalból állo tanulmányt, és annak a lényegét összefoglalnám.

ma 04:35
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezt sem értem:


"A vizsgázónak a vizsgát megelőzően önállóan (de a konzulens ellenőrzése mellett) kell elvégeznie egy biológiai kísérletet/megfigyelést, melyről projektdolgozatot készít. A szükséges eszközöket a középiskola biztosítja"


Én az evolúciót akarnám bemutatni. Ezzel kapcsolatban kísérletet laborban lehet végezni, ami esetemben kizárt.

A megfigyelés meg... Itt van minden a fejemben amit el akarnék mondani.

Vagy figyeljem meg a varjúkat, és írjak róluk b

ma 04:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!